Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Zespół Biblioteki Publicznej

 

Wojciech Albinski

 

Dyrektor Biblioteki - Wojciech Albiński

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 25

   

Pracuję w naszej bibliotece, ponieważ jest to cudowne wyzwanie, łączące w sobie wiele spraw, które są dla mnie ciekawe. Po pierwsze społeczność. Ożarów Mazowiecki jest młodym miastem, jego tożsamość wciąż się tworzy. Bardzo przyjemnie jest tworzyć ją w bibliotece. Po drugie wiedza i ludzkie historie. Myślę, że biblioteka to miejsce, które jak żadna inna publiczna instytucja daje szeroki dostęp dla wszystkich grup społecznych do żywych ludzi, ich historii, wiedzy i świata w ogóle. Sam jestem ciekaw wszystkiego. Po trzecie zmiana cyfrowa. Tyle się mówi i widać to na ulicach, że wszyscy utopimy się w ekranach. Tak, ale właśnie biblioteka to trochę koło ratunkowe, które pomaga poznać siebie i w tym pływającym świecie znaleźć. I na końcu: lubię czytać, zwłaszcza opowiadania (bo szybko przychodzi puenta) i eseje (by dowiedzieć się jak myślą inni).

Prywatnie mieszkam w Ożarowie Mazowieckim, mam trójkę dzieci, lubię sztukę współczesną i ruch. Jestem też pisarzem. Niestety nie piszę kryminałów ani romantycznych powieści, co zapewnia rozpoznawalność, a czasem też pieniądze, lecz tzw. artystyczną prozę obyczajową. Wydałem dotąd dwa zbiory opowiadań ("Przekąski-Zakąski" i "Oświęcimki") i poradnik "Jak czuć się dobrze, gdy cię wywalą", szykuję powieść pod okiem świeżo co znalezionego agenta literackiego. Od niedawna mam swoje hasło w Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Albi%C5%84ski_(1977).

 

 

18

 

Zastępca Dyrektora, Oddział dla Dzieci i Młodzieży - Ewa Pawlak

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 24

Jestem bibliotekarzem i biblioterapeutą, członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA (komisja rewizyjna). Zajmuję się przygotowaniem i prowadzeniem zajęć czytelniczych dla grup zorganizowanych i uczestników indywidualnych. Doradzam w wyborze literatury, chętnie też pomogę w tworzeniu zestawień bibliograficznych i obsłudze katalogów bibliotecznych różnych typów bibliotek. Jako Lider Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom" od wielu lat propaguję głośne czytanie wszystkim grupom wiekowym. Prywatnie miłośniczka psów i jazdy na rowerze.

 

Laureatka m.in.: I nagrody w konkursie na najlepsze scenariusze w ramach Ogólnopolskiej Edukacyjnej Kampanii Społecznej „Podpisz Pieska” ogłoszonym przez miesięcznik metodyczny „Bliżej przedszkola”, wyróżnień oraz nagrody głównej w Konkursach na najlepiej przeprowadzoną Kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w latach 2014-2019.

 

 

 

 

 

Samodzielne Stanowisko ds. Wydawniczych - Elżbieta Paderewska

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 22

Jestem związana z naszą biblioteką od 2004 roku. Do 30 kwietnia 2019 pracowałam na stanowisku Dyrektora. Organizowałam m. in.  komputeryzację zbiorów i procesów bibliotecznych, opracowałam i zrealizowałam program założycielski biblioteki powiatowej dla powiatu warszawskiego zachodniego, zainicjowałam  i prowadziłam projekt biblioteki wiodącej w II Edycji Programu Rozwoju Bibliotek. Jestem opiekunem merytorycznym wydawnictwa  „Powiat warszawski zachodni, monografia albumowa”, finansowanej z funduszy europejskich, pierwszej, własnej publikacji Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. Piszę teksty popularyzujące biblioteki i czytelnictwo w prasie i Internecie. Na co dzień służę swoją wiedzą i doświadczeniem użytkownikom biblioteki.  Poza godzinami pracy lubię wędrować na łonie natury, poznawać nowe miejsca, czasem pójść do teatru i na dobry koncert.

 

Zdobywczyni tytułu honorowego "Lider Promocji Czytelnictwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego 2018 "  i statuetki Pchły Szachrajki w kategorii " Całokształt dzialalności".

 

 

 

 

kontakt ikona wektor

 

 

 

 

Instruktor Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego - Ewa Krupa

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 22

Z wykształcenia jestem bibliotekarzem. Moim zadaniem jest sprawowanie nadzoru i opieki merytorycznej nad placówkami bibliotecznymi w terenie. Zajmuję się także opracowaniem zborów bibliotecznych, melioracją katalogu i wdrażaniem nowych przepisów katalogowania. Opracowanie to moja pasja :) . We wszystkich działaniach stawiam przede wszystkim na współpracę. Prywatnie uwielbiam dobre filmy, książki i jedzenie :).


 

Ania i remont

 

 

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży - Anna Rębisz

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 23

Pracuję w bibliotece na stanowisku starszy bibliotekarz. Zajmuję się opracowaniem i udostępnianiem księgozbioru, obsługą czytelników. Zawsze chętnie pomagam. Dbam o fotorejestrację wydarzeń w naszych placówkach i o promocję Biblioteki - jestem współadministratorem strony www oraz naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook, tworzę też plakaty zachęcające do udziału w wydarzeniach kulturalnych.

 

 

 

 kontakt ikona wektor

 

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży - Martyna Zawada

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 23

W bibliotece pracuję na stanowisku młodszy bibliotekarz w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży. Jest to dopiero początek mojej przygody w tym zawodzie, jednak od zawsze książki były moją pasją. Ponieważ w Ożarowie mieszkam od niedawna, praca tu, to też możliwość poznania nowych ludzi. Prywatnie fanka siatkówki, miłośniczka jamników, a od niedawna właścicielka kota indywidualisty.

 

kontakt ikona wektor

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży - Łukasz Wojdyga

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 23

Z wykształcenia bibliotekarz. W bibliotece spotkacie mnie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży, gdzie chętnie pomogę i może coś doradzę. Czytam literaturę faktu i dobrą fantastykę (bardziej sci-fi niż fantasy). W swojej pracy stawiam na współdziałanie dlatego mam nadzieję, że będę mógł z Państwem spotkać się na zajęciach, kursach i majsterce.

Z zamiłowania cyklista i wagabunda, nie pogardzę grą planszową i dobrą kuchnią.

 

 

Agata Dybowska

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży, Oddział dla Dzieci i Młodzieży - Anna Marsula

 

telefon   +48 22 722 12 65

  

Z wykształcenia jestem filologiem klasycznym, z zawodu bibliotekarzem. W bibliotece zajmuję się opracowaniem zbiorów oraz ich udostępnianiem. Jestem opiekunem katalogu centralnego. Interesuję się Uniwersalną Klasyfikacją Dziesiętną - pracuję w Zespole ds. Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej w Bibliotece Narodowej. Moim lekarstwem na stres i zmęczenie jest książka i dobra kuchnia, a ulubioną rozrywką rodzinne wycieczki.

 

 

 

 Ewa Bojarowska

 

 

Kierownik Filii nr 1 w Józefowie - Ewa Bojarowska

 

telefon   +48 22 292 60 22

Kocham ludzi i książki, a jako bibliotekarz mogę połączyć te dwie miłości.  W kręgu moich zainteresowań od lat pozostaje wychowanie przez czytanie, wpływ literatury na rozwój dzieci i młodzieży oraz literatura dziecięca. Chętnie pracuję metodami dramy. Odpoczywam, oczywiście, przy dobrej lekturze, piosence turystycznej i folkowej. Wyznaję zasadę "muzyka łączy".

 

Wiktoria Gawrych

 

Filia nr 1 w Józefowie  – Wiktoria Gawrych

 

telefon   +48 22 292 60 22, +48 22 722 12 65

  

Odkąd pamiętam, moimi największymi pasjami byli: człowiek i muzyka. Praca jako młodszy bibliotekarz daje mi szansę na poznanie wspaniałych ludzi i poszerzanie swoich horyzontów. Oprócz obsługi wypożyczeń księgozbioru i pracy z czytelnikami, uwielbiam uczestniczyć w przedsięwzięciach naszej biblioteki, które zbliżają nasze społeczeństwo do siebie. Dodatkowo studiuję psychologię oraz uczę się śpiewać.


 

 

Teresa i przyjaciele biblioteki

 

Kierownik Filii nr 2 w Święcicach – Teresa Sakowska

 

telefon   +48 22 721 02 60

 

Pracuję w najmniejszej placówce naszej Biblioteki. Największą satysfakcję sprawiają mi zajęcia prowadzone z najmłodszymi czytelnikami. Cenię sobie również spotkania i rozmowy z odwiedzającymi bibliotekę seniorami, których przeżycia i doświadczenia mogłyby być tematem niejednej ciekawej książki.

 

 

Witold Kekusz

 

 

Witold Kekusz

 

Jestem najmłodszym stażem pracownikiem biblioteki. Od dziecka moją pasją były książki. Mimo, że dom był pełen książek, to szybko się z nimi uporałem i zacząłem odwiedzać bibliotekę. I tak mi zostało do dzisiaj:) Mam nadzieję, że będę dobrym przewodnikiem dla młodych czytelników w świecie książek. Pasje: podróże, zwierzęta, fantastyka, joga. Kulinarnie weganin:) Jestem wśród tych, którzy chcą zmienić świat na lepsze, ciągle szkolę się jak szkodzić mniej środowisku.

 

kontakt ikona wektor

 

Główna Księgowa - Urszula Wicik

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 26

 

Jestem odpowiedzialna za prowadzenie rachunkowości biblioteki i prezentowanie w sprawozdaniach – zgodnie z przyjętymi zasadami – wszystkich przeprowadzonych operacji finansowych. Dbam o terminowość rozliczeń z firmami współpracującymi z naszą instytucją oraz z pracownikami. Ukończyłam wyższe studia ekonomiczne i pracowałam przez kilkanaście lat w rachunkowości ubezpieczeniowej. Prywatnie moim szczególnym zainteresowaniem cieszy się słuchanie muzyki lat 60, 70, 80 oraz kontemplacja otaczającej nas przyrody.

 

kontakt ikona wektor

 

Specjalista ds. księgowych - Anna Zawadzka

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 26

Jestem księgową po studiach ekonomicznych. W bibliotece stanowię pomoc  dla Głównego Księgowego w terminowym wykonywaniu zadań zespołu kadrowo-księgowego. Jestem osobą pogodną i pozytywnie nastawioną do otaczającego nas świata i ludzi. Lubię książki i przyrodę.

 

Hania i herb

 

Asystentka ds. obsługi – Hanna Wojaczek

 

telefon   +48 22 722 12 65

 

Dbam o estetykę biblioteki, rejestruję faktury oraz pisma przychodzące/wychodzące i umowy, doręczam i wysyłam wszelkiego rodzaju dokumenty, pomagam w zajęciach w Oddziale dla Dzieci, organizuję również ciekawe warsztaty tematyczne dla młodzieży i dorosłych.