Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Zespół Biblioteki Publicznej

 

Wojciech Albinski

 

p.o. Dyrektora Biblioteki - Wojciech Albiński

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 25

   

Pracuję w naszej bibliotece, ponieważ jest to cudowne wyzwanie, łączące w sobie wiele spraw, które są dla mnie ciekawe. Po pierwsze społeczność. Ożarów Mazowiecki jest młodym miastem, jego tożsamość wciąż się tworzy. Bardzo przyjemnie jest tworzyć ją w bibliotece. Po drugie wiedza i ludzkie historie. Myślę, że biblioteka to miejsce, które jak żadna inna publiczna instytucja daje szeroki dostęp dla wszystkich grup społecznych do żywych ludzi, ich historii, wiedzy i świata w ogóle. Sam jestem ciekaw wszystkiego. Po trzecie zmiana cyfrowa. Tyle się mówi i widać to na ulicach, że wszyscy utopimy się w ekranach. Tak, ale właśnie biblioteka to trochę koło ratunkowe, które pomaga poznać siebie i w tym pływającym świecie znaleźć. I na końcu: lubię czytać, zwłaszcza opowiadania (bo szybko przychodzi puenta) i eseje (by dowiedzieć się jak myślą inni).

Prywatnie mieszkam w Ożarowie Mazowieckim, mam trójkę dzieci, lubię sztukę współczesną i ruch. Jestem też pisarzem. Niestety nie piszę kryminałów ani romantycznych powieści, co zapewnia rozpoznawalność, a czasem też pieniądze, lecz tzw. artystyczną prozę obyczajową. Wydałem dotąd dwa zbiory opowiadań ("Przekąski-Zakąski" i "Oświęcimki") i poradnik "Jak czuć się dobrze, gdy cię wywalą", szykuję powieść pod okiem świeżo co znalezionego agenta literackiego. Od niedawna mam swoje hasło w Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Albi%C5%84ski_(1977).

 

 

18

 

Zastępca Dyrektora, Oddział dla Dzieci i Młodzieży - Ewa Pawlak

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 24

Jestem bibliotekarzem i biblioterapeutą, członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Zajmuję się przygotowaniem i prowadzeniem zajęć czytelniczych dla grup zorganizowanych i uczestników indywidualnych. Doradzam w wyborze literatury, chętnie też pomogę w tworzeniu zestawień bibliograficznych i obsłudze katalogów bibliotecznych różnych typów bibliotek. Jako Lider Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom" od wielu lat propaguję głośne czytanie wszystkim grupom wiekowym. Prywatnie miłośniczka psów i jazdy na rowerze.

 

Laureatka m.in.: I nagrody w konkursie na najlepsze scenariusze w ramach Ogólnopolskiej Edukacyjnej Kampanii Społecznej „Podpisz Pieska” ogłoszonym przez miesięcznik metodyczny „Bliżej przedszkola”, wyróżnień oraz nagrody głównej w Konkursach na najlepiej przeprowadzoną Kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w latach 2014-2019.

 

 

 

 

 

Samodzielne Stanowisko ds. Wydawniczych - Elżbieta Paderewska

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 22

Jestem związana z naszą biblioteką od 2004 roku. Do 30 kwietnia 2019 pracowałam na stanowisku Dyrektora. Organizowałam m. in.  komputeryzację zbiorów i procesów bibliotecznych, opracowałam i zrealizowałam program założycielski biblioteki powiatowej dla powiatu warszawskiego zachodniego, zainicjowałam  i prowadziłam projekt biblioteki wiodącej w II Edycji Programu Rozwoju Bibliotek. Jestem opiekunem merytorycznym wydawnictwa  „Powiat warszawski zachodni, monografia albumowa”, finansowanej z funduszy europejskich, pierwszej, własnej publikacji Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. Piszę teksty popularyzujące biblioteki i czytelnictwo w prasie i Internecie. Na co dzień służę swoją wiedzą i doświadczeniem użytkownikom biblioteki.  Poza godzinami pracy lubię wędrować na łonie natury, poznawać nowe miejsca, czasem pójść do teatru i na dobry koncert.

 

Zdobywczyni tytułu honorowego "Lider Promocji Czytelnictwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego 2018 "  i statuetki Pchły Szachrajki w kategorii " Całokształt dzialalności".

 

 

 

 

kontakt ikona wektor

 

 

 

 

Instruktor Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego - Ewa Krupa

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 22

Z wykształcenia jestem bibliotekarzem. Moim zadaniem jest sprawowanie nadzoru i opieki merytorycznej nad placówkami bibliotecznymi w terenie. Zajmuję się także opracowaniem zborów bibliotecznych, melioracją katalogu i wdrażaniem nowych przepisów katalogowania. Opracowanie to moja pasja :) . We wszystkich działaniach stawiam przede wszystkim na współpracę. Prywatnie uwielbiam dobre filmy, książki i jedzenie :).


 

Ania i remont

 

 

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży - Anna Rębisz

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 23

Pracuję w bibliotece na stanowisku starszy bibliotekarz. Zajmuję się opracowaniem i udostępnianiem księgozbioru, obsługą czytelników. Zawsze chętnie pomagam. Dbam o fotorejestrację wydarzeń w naszych placówkach i o promocję Biblioteki - jestem współadministratorem strony www oraz naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook, tworzę też plakaty zachęcające do udziału w wydarzeniach kulturalnych.

 

 

 

 kontakt ikona wektor

 

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży - Martyna Zawada

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 23

W bibliotece pracuję na stanowisku młodszy bibliotekarz w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży. Jest to dopiero początek mojej przygody w tym zawodzie, jednak od zawsze książki były moją pasją. Ponieważ w Ożarowie mieszkam od niedawna, praca tu, to też możliwość poznania nowych ludzi. Prywatnie fanka siatkówki, miłośniczka jamników, a od niedawna właścicielka kota indywidualisty.

 

kontakt ikona wektor

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży - Łukasz Wojdyga

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 23

Z wykształcenia bibliotekarz. W bibliotece spotkacie mnie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży, gdzie chętnie pomogę i może coś doradzę. Czytam literaturę faktu i dobrą fantastykę (bardziej sci-fi niż fantasy). W swojej pracy stawiam na współdziałanie dlatego mam nadzieję, że będę mógł z Państwem spotkać się na zajęciach, kursach i majsterce.

Z zamiłowania cyklista i wagabunda, nie pogardzę grą planszową i dobrą kuchnią.

 

 

Agata Dybowska

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży, Oddział dla Dzieci i Młodzieży - Anna Marsula

 

telefon   +48 22 722 12 65

  

Z wykształcenia jestem filologiem klasycznym, z zawodu bibliotekarzem. W bibliotece zajmuję się opracowaniem zbiorów oraz ich udostępnianiem. Jestem opiekunem katalogu centralnego. Interesuję się Uniwersalną Klasyfikacją Dziesiętną - pracuję w Zespole ds. Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej w Bibliotece Narodowej. Moim lekarstwem na stres i zmęczenie jest książka i dobra kuchnia, a ulubioną rozrywką rodzinne wycieczki.

 

 

 

 Ewa Bojarowska

 

 

Kierownik Filii nr 1 w Józefowie - Ewa Bojarowska

 

telefon   +48 22 292 60 22

Kocham ludzi i książki, a jako bibliotekarz mogę połączyć te dwie miłości.  W kręgu moich zainteresowań od lat pozostaje wychowanie przez czytanie, wpływ literatury na rozwój dzieci i młodzieży oraz literatura dziecięca. Chętnie pracuję metodami dramy. Odpoczywam, oczywiście, przy dobrej lekturze, piosence turystycznej i folkowej. Wyznaję zasadę "muzyka łączy".

 

Wanda i owady

 

 

Filia nr 1 w Józefowie, Oddział dla Dzieci i Młodzieży – Wanda Orzechowska

 

telefon   +48 22 292 60 22, +48 22 722 12 65

  

W Bibliotece prowadzę spotkania i zajęcia dla wszystkich grup wiekowych uczestników - od maluchów do seniorów. Chętnie przygotowuję zajęcia z książką dla przedszkolaków - praktycznie na każdy temat, który pomoże im zrozumieć otaczający świat. Jestem osobą otwartą i dynamiczną, nie boję się różnorodności i nowych wyzwań.

 

 

Wiktoria Gawrych

 

Filia nr 1 w Józefowie, Filia nr 2 w Święcicach  – Wiktoria Gawrych

 

telefon   +48 22 292 60 22, +48 22 722 12 65

  

Odkąd pamiętam, moimi największymi pasjami byli: człowiek i muzyka. Praca jako młodszy bibliotekarz daje mi szansę na poznanie wspaniałych ludzi i poszerzanie swoich horyzontów. Oprócz obsługi wypożyczeń księgozbioru i pracy z czytelnikami, uwielbiam uczestniczyć w przedsięwzięciach naszej biblioteki, które zbliżają nasze społeczeństwo do siebie. Dodatkowo studiuję psychologię oraz uczę się śpiewać.


 

 

Teresa i przyjaciele biblioteki

 

Kierownik Filii nr 2 w Święcicach – Teresa Sakowska

 

telefon   +48 22 721 02 60

 

Pracuję w najmniejszej placówce naszej Biblioteki. Największą satysfakcję sprawiają mi zajęcia prowadzone z najmłodszymi czytelnikami. Cenię sobie również spotkania i rozmowy z odwiedzającymi bibliotekę seniorami, których przeżycia i doświadczenia mogłyby być tematem niejednej ciekawej książki.

 

 

kontakt ikona wektor

 

Główna Księgowa - Urszula Wicik

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 26

 

Jestem odpowiedzialna za prowadzenie rachunkowości biblioteki i prezentowanie w sprawozdaniach – zgodnie z przyjętymi zasadami – wszystkich przeprowadzonych operacji finansowych. Dbam o terminowość rozliczeń z firmami współpracującymi z naszą instytucją oraz z pracownikami. Ukończyłam wyższe studia ekonomiczne i pracowałam przez kilkanaście lat w rachunkowości ubezpieczeniowej. Prywatnie moim szczególnym zainteresowaniem cieszy się słuchanie muzyki lat 60, 70, 80 oraz kontemplacja otaczającej nas przyrody.

 

kontakt ikona wektor

 

Specjalista ds. księgowych - Anna Zawadzka

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 26

Jestem księgową po studiach ekonomicznych. W bibliotece stanowię pomoc  dla Głównego Księgowego w terminowym wykonywaniu zadań zespołu kadrowo-księgowego. Jestem osobą pogodną i pozytywnie nastawioną do otaczającego nas świata i ludzi. Lubię książki i przyrodę.

 

Hania i herb

 

Asystentka ds. obsługi – Hanna Wojaczek

 

telefon   +48 22 722 12 65

 

Dbam o estetykę biblioteki, rejestruję faktury oraz pisma przychodzące/wychodzące i umowy, doręczam i wysyłam wszelkiego rodzaju dokumenty, pomagam w zajęciach w Oddziale dla Dzieci, organizuję również ciekawe warsztaty tematyczne dla młodzieży i dorosłych.