Pażdziernikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Ksiązki dla Dorosłych w ożarowskiej bibliotece przebiegało w wyjatkowej atmosferze, bowiem gościliśmy w Klubie  panią Agatę Kołakowską, poczytna autorkę powieści pbyczajowych.

Pani Agata, z wykształcenia dziennikarka,  na co dzień mieszka i pracuje we Wrocławiu. We Wrocławiu też  rozgrywa się akcja kilku jej książek, na przykład -  "Igraszek z losem".  Bohaterem tej powieści jest empatyczny sprzedawca ciastek, którego pierwowzór  ma własny  sklep z apetycznym pieczywem w zabytkowej wrocławskiej Hali Targowej.

W trakcie spotkania autorka bardzo zajmujaco opowiadała o swojej twórczości, bohaterach, inspiracjach i pomysłach na nowe książki. Część jej wypowiedzi udało nam się nagrać, bowiem - za zgodą pisarki -  transmitowaliśmy fragmenty spotkania na żywo. Film można zobaczyć na naszym facebooku na stronie wydarzenia "Spotkanie z Agatą Kołakowską"

Galeria zdjęć

Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w tym roku... Przeczytaliśmy specjalne opowiadanie wigilijne "Sąsiedzi z drugiego piętra", trochę o nim porozmawialiśmy, ale najważniejszym punktem spotkania było pożegnanie problemów i zmartwień mijającego roku. W Nowy 2019 Rok wejdziemy pełni optymizmu i chęci na nowe książki i oczywiście chętni do wielu rozmów o nich :)

W 2018 roku z młodzieżą spotkalismy się 10 razy, a podczas spotkań wspólnie przeczytaliśmy 10 opowiadań i fragmentów większych tekstów (m.in. z tomu "Gorzka czekolada"). Dyskusje były burzliwe, pomysły uczestników zaś bardzo ciekawe. W przyszłym roku również planujemy regularne spotkania, będziemy razem przełamywać stereotypy mówiące o młodzieży, która nie czyta. Nasza, ożarowska młodzież nie tylko czyta, ale i bardzo lubi rozmawiać o przeczytanych książkach.

Oprac. ES

4 grudnia w Bibliotece głównej odbyło się drugie spotkanie z ożarowskim autorem powieści kryminalnych Grzegorzem Gołębiowskim. Rok 2018 otwieraliśmy debiutem powieściowym pt. Cień przeszłości, zamykaliśmy zaś promocją najnowszej książki autora pt. Dziedzictwo.

Na lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży po raz kolejny rozmawialiśmy o wartościach kierujących naszym życiem. Wartością wybraną przez uczestników była WOLNOŚĆ.

Czy wolność nam się należy? Jak z niej korzystać? Czy Piotrek, o którego losach czytaliśmy w opowiadaniu "Burza" Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza, wiedział czym jest wolność? Czy za wolność trzeba byc odpowiedzialnym? Jaka jest jej cena? ... te wszystkie tematy pojawiły się w rozmowie. Nasza dyskusja była burzliwa, nie zabrakło także wydarzeń, którymi w ostatnich dniach żyła cała Polskai: wyprawy na K2 i oceny zachowania Denisa Urubko.

Wolność słowa jak zwykle królowała na spotkaniu i z zadowoleniem potwierdzamy, że nasza młodzież - jak w piosence - "wolność kocha i rozumie".

Oprac. ES

Znany z wielu wybitnych ról aktor, tym razem zaprasza nas w literacką podróż sentymentalną. Tom Hanks debiutuje zbiorem opowiadań, których elementem wspólnym jest stara maszyna do pisania i emocje, jakie może dostarczać prosty, niemodny obecnie przedmiot. Książka była przedmiotem dyskusji podczas ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.