Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Fundacja "Chcę mieć przyszłość " w ramach projektu "Ocalić od zapomnienia" zaproponowała mieszkańcom gminy warsztaty filcowania. Trafiły na podatny grunt w naszej filii nr 1 w Józefowie, bowiem zainteresowały bardzo panie z działającego przy filii Klubu Pasjonatów.

 

 

Tradycją w Klubie Pasjonatów działającym przy Filii nr 1 w Józefowie stały się wspólne przygotowania do Świąt. Podczas dwóch ostatnich spotkań na warsztatach prowadzonych przez pracowników Biblioteki - Hannę Wojaczek i Wandę Orzechowską - klubowiczki wykonały wielkanocne palemki. Najpierw powstały piękne kwiaty z bibuły, którymi panie przystroiły własnoręcznie zrobione palmy. Biblioteka zamieniła się w pracownię - wszędzie kolorowe ozdoby, świeżo zerwany bukszpan, gwar i pełno ludzi. Nieocenioną rolą takich spotkań jest walor integrujący lokalne środowisko, cieszymy się, że możemy stać się przestrzenią do tego typu wydarzeń - zwłaszcza po remoncie, w czasie którego wyburzono jedną ze ścian i dzięki temu możemy pomieścić większą ilość gości.
Trzeba dodać, że pierwsze spotkanie wypadło 8 marca - była to świetna okazja, by po ciężkiej pracy artystycznej razem świętować przy stole zastawionym smakołykami przyniesionymi przez uczestniczki spotkania - były więc ciasta z kremem, szarlotka, karpatka. A książki kochają tłumy w swoich progach, przy okazji zawsze ktoś zawsze znajdzie coś dla siebie do wypożyczenia!

 

 

Przejdź do Galerii

 

Oprac. MD

Zwieńczeniem przygotowań przedświątecznych Klubu Pasjonatów była wspólna Wigilia zorganizowana 14 grudnia w Filii nr 1 w Józefowie. Złożyliśmy sobie życzenia, ucztowaliśmy, a każdy przyniósł ze sobą smaczną potrawę - na stole znalazły się m.in. śledzie, pierogi, sałatki, makowiec. Dla Pasjonatów była to też dobra okazja na podziękowanie pracownikom Biblioteki - Pani Wandzie Orzechowskiej za jej dotychczasową pracę animacyjną, mobilizowanie do różnego typu działań. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że liczą na jej dalszą aktywność. Był czas życzeń dla Izabeli Kowalskiej, pracownika filii, która wkrótce wychodzi za mąż. Wszyscy jej kibicują na Nowej Drodze Życia! Podziękowania otrzymała również Pani Monika Dziedzic, nowy kierownik filii, za przyjazną atmosferę oraz prowadzenie kursu komputerowego, w którym uczestniczy część Pasjonatów. Nie ukrywamy, że nam pracownikom biblioteki, było niezwykle miło, że nasza praca została doceniona przez Klubowiczów, a zarazem czytelników naszej biblioteki. Dziękujemy wszystkim!!!

 

 

Przejdź do Galerii

 

Oprac. MD

Drugie spotkanie Pasjonatów z cyklu zajęć bożonarodzeniowych w Filii nr 1 w Józefowie już za nami. 7 grudnia nasze Klubowiczki przygotowywały stroiki, które będą piękną ozdobą podczas tegorocznych Świąt. Jedna z Pań podarowała naszej Filii cudny kosz, który już nadaje wnętrzom świątecznego klimatu. Warsztaty po raz kolejny poprowadziła niezastąpiona Hanna Wojaczek. Wszystkim bardzo dziękujemy! Zapraszamy Państwa do Galerii zdjęć.

 

 

Oprac. IK

W Filii nr 1 w Józefowie znów dużo się dzieje! Tym razem za sprawą Klubu Pasjonatów, który już wprowadza do biblioteki atmosferę Świąt. 30 listopada odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu zajęć bożonarodzeniowych - projektowanie kartek świątecznych. Warsztaty poprowadziła Hanna Wojaczek. Zapraszamy do Galerii zdjęć.

 

 

Oprac. IK