Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Druga odsłona projektu "Ocalić od zapomnienia"

Fundacja "Chcę mieć przyszłość " w ramach projektu "Ocalić od zapomnienia" zaproponowała mieszkańcom gminy warsztaty filcowania. Trafiły na podatny grunt w naszej filii nr 1 w Józefowie, bowiem zainteresowały bardzo panie z działającego przy filii Klubu Pasjonatów.

 

 

Pod czujnym okiem instruktorki pani Marty Bałabuch Pasjonatki z wielkim zaangażowaniem tworzyły kwiaty brożki.  Przez cztery godziny zajęć biblioteka pełna była  pięknych barw i  twórczego gwaru. Pomimo ciasnoty (w naszych skromnych progach pomieściliśmy aż siedemnaście osób) i zbyt krótkiego czasu na  pracę własną,, każda uczestniczka  wyszła z warsztatu z piękną broszką.

Filcowanie odbywało się metodą „na mokro”. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją prac naszej instruktorki. Podziwialiśmy urocze szale filcowane na jedwabiu, czapki, brożki, korale. Rzeczy, które cieszą oko każdej kobiety. Po takim pokazie ciężko było zabrać się do pracy. Każde początki są trudne, jednakże wśród Pasjonatek króluje zasada, jeżeli nie my -  to kto? Próbujemy! Z takim nastawieniem, z pomocą pani Marty ochoczo przystąpiłyśmy do działania. W bibliotece zagościł artystyczny nieład, a w rezultacie pojawiły się piękne prace uczestniczek warsztatów. Dziękujemy Pani Ewie Komor- Mazur, inspiratorce i sprawczyni zdarzenia. Rozbudziło ono nasze artystyczne dusze.

Dzięki projektowi „Ocalić od zapomnienia” Fundacji „Chcę mieć przyszłość” warsztaty były bezpłatne.

Zdjęcia z zajęć można obejrzeć tutaj.

 

Opracowała Ewa Bojarowskla