Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

W maju czytaliśmy na trawie w Święcicach na terenie zielonym Ochotniczej Straży Pożarnej przy Filii Biblioteki, gdzie spotkaliśmy się uczniami pobliskiej Szkoły Podstawowej.

 

 

Tradycyjnie w ruch poszły maty animacyjne, ogromna kolorowa szachownica, kostki (tym razem, zapewne z powodu zbliżających się mistrzostw, z nowym zastosowaniem - jako piłki). Czas na świeżym powietrzu upłynął szybko, było sporo ruchu, ale oczywiście nie zabrakło czytania. Zwłaszcza, że dzieciom wspaniale czytali radni Rady Miejskiej Krystyna Tenderenda i Zbigniew Szelenbaum.

 

Przejdź do Galerii

 

Oprac. ES

Do Macierzysza wróciliśmy po rocznej przerwie. Formuła spotkań, ponieważ podobała się dzieciom i ich rodzinom, nie zmieniła się - za każdym razem towarzyszyła nam książka i dobra zabawa na świeżym powietrzu. Rodzice, zachęcani do działania przez nas i dzieci, świetnie włączyli się do wszystkich aktywności - pompowali balony, robili bańki mydlane, skakali na skakankach i oczywiście głośno czytali. To już koniec naszych spotkań w programie "Na Dobry początek!" Fundacji BGK, czas projektu nieubłaganie dobiegł końca. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez te cztery miesiące: dzieciom, nauczycielom, rodzicom, instytucjom i organizacjom.

 

Ale to tylko koniec programu, przez całe wakacje będziemy w Macierzyszu, razem z lubianymi przez dzieci i dorosłych książkami, dużymi grami planszowymi i zabawami. Do zobaczenia w każdą środę o 18.00! Przy sadzawce.

 

 

Przejdź do Galerii

 

Oprac. ES

Kolejny miesiąc, kolejna lokalizacja. W kwietniu z działaniami projektowymi gościliśmy w Józefowie, gdzie w zależności od pogody spotykaliśmy się w pomieszczeniach Filii Biblioteki lub w pobliskim parku. Tradycyjnie towarzyszyły nam pomoce zakupione ze środków Fundacji BGK. Bawiliśmy się, malowaliśmy bajkowe rysunki kredą na chodniku, ale głównym elementem zajęć było czytanie, i to czytanie w gronie rodzinnym oraz przedszkolnym.

 

 

Na spotkaniach w parku każda mama i każdy tata mogli z powodzeniem poczytać swojemu dziecku i innym uczestnikom spotkań. Korzystaliśmy także z siłowni plenerowej, zmęczeni wracaliśmy do czytania... i wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że o wiele przyjemniej jest spędzić sobotni poranek z książką na trawie, niż w domu czy na zakupach.

 

Przejdź do Galerii

 

Oprac. ES

 

 

Pierwszego dnia meteorologicznej wiosny ruszyliśmy z projektem zapowiadanym od dawna "Czytanie na trawie - rodzinne spotkania z książką", realizowanym w ramach programu "Na dobry początek!" Fundacji BGK.

 

Trawy wprawdzie zabrakło, ale nie stanowiło to dla nas przedszkody - pierwsze spotkanie odbyło się w gościnnych progach Przedszkola Publicznego nr 1 - Filii przy ul Mickiewicza, na zielonym dywanie. Było kolorowo, graliśmy w specjalne szachy, bawiliśmy się kolorami i liczbami, malowaliśmy, czytaliśmy, rozmawialiśmy... Plan minimum został wykonany, ale to oczywiście jeszcze nie koniec. Wiosna kalendarzowa nadchodzi wielkimi krokami, już wkrótce ruszamy w plener. To była tylko rozgrzewka!

 

 

 

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim złożyła wniosek w programie grantowym Fundacji BGK "Na dobry początek!" i otrzymała dofinansowanie projektu "CZYTANIE NA TRAWIE - rodzinne spotkania z książką". W ramach projektu od marca 2018 roku spotykać się będziemy w plenerze z dziećmi i rodzicami w Duchnicach, Święcicach, Józefowie i Macierzyszu. Wszędzie, gdzie trafimy, zostawimy po sobie pamiątki w postaci książek i audiobooków. Informacje o projekcie na bieżąco pojawiać się będą na naszej stronie.

 

Do zobaczenia wiosną!!