Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

CZYTANIE NA DOBRY POCZĄTEK! DUCHNICE

Pierwszego dnia meteorologicznej wiosny ruszyliśmy z projektem zapowiadanym od dawna "Czytanie na trawie - rodzinne spotkania z książką", realizowanym w ramach programu "Na dobry początek!" Fundacji BGK.

 

Trawy wprawdzie zabrakło, ale nie stanowiło to dla nas przedszkody - pierwsze spotkanie odbyło się w gościnnych progach Przedszkola Publicznego nr 1 - Filii przy ul Mickiewicza, na zielonym dywanie. Było kolorowo, graliśmy w specjalne szachy, bawiliśmy się kolorami i liczbami, malowaliśmy, czytaliśmy, rozmawialiśmy... Plan minimum został wykonany, ale to oczywiście jeszcze nie koniec. Wiosna kalendarzowa nadchodzi wielkimi krokami, już wkrótce ruszamy w plener. To była tylko rozgrzewka!

 

 

 

Edit:

Marzec nie rozpieszczał nas pogodą, dlatego wszystkie spotkania prowadzone w ramach projektu odbyły się w pomieszczeniach. Oprócz przedszkola odwiedziliśmy także Szkołę Podstawową w Duchnicach. W obu miejscach zostawiliśmy - na dobry początek - książki i audiobooki, które zasilą zbiory placówek, będą służyć kolejnym rocznikom uczniów i przedszkolaków. Dla nas dobry początek oznacza nie tylko początek czytania rodzinnego w 2018 roku, to także początek myśli o nowej bibliotece, być może filii w Duchnicach? Bo przecież początek współpracy w Przedszkolem i Szkołą już dawno za nami, i to bardzo dobry :)

 

 

Przejdź do Galerii

 

Oprac. ES

Fot. Szkoła Podstawowa w Duchnicach, Przedszkole Publiczne nr 1 - Filia