Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

W ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!” w Filii w Święcicach odbyły się zajęcia dla dzieci poświęcone transportowi kolejowemu.

Rozpoczęliśmy od wspólnego przeglądania pięknie wydanych książek popularno-naukowych dla dzieci o pociągach i kolejnictwie np. „Wielka księga pociągów”, „Opowiem Ci mamo co robią pociągi”, „Pojazdy dawniej i dziś” , „Ludzie i pojazdy” i innych.

Gościem specjalnym naszego spotkania był miłośnik i znawca kolei – pan Szymon Jaworski, który bardzo interesująco opowiadał o swojej pasji. Jej początki sięgają czasu, kiedy jako kilkuletni chłopiec wychodził w pobliże przebiegającej niedaleko jego domu linii kolejowej i obserwował przejeżdżające pociągi wyobrażając sobie skąd i dokąd jadą, kto i w jakim celu nimi podróżuje.

 

 

 

para buch frsi zaj 278x170

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim znalazła się wśród 100 bibliotek z pięciu województw, które biorą udział w projekcie „Para-buch! Książka w ruch!”.
Jest to projekt łączący w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.


Wraz z bibliotekami w pięciu pilotażowych województwach będziemy organizować spotkania z literaturą popularnonaukową, połączone z działaniami edukacyjnymi i animacyjnymi dla dzieci w wieku 3-10 lat. Będą gry, zabawy i eksperymenty. Prowadzone zajęcia będą obejmowały głośne czytanie książek popularnonaukowych oraz działania popularyzujące książki i wiedzę w zakresie dziedzin STEM (matematyki, technologii czy nauk przyrodniczych).


Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.


Zajęcia odbywać się będą do końca czerwca 2020 roku we wszystkich placówkach Biblioteki. Szczegóły na stronie internetowej i Facebook’u.


Strona www projektu: http://parabuch.org/