Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Para-buch! Książka w ruch!

para buch frsi zaj 278x170

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim znalazła się wśród 100 bibliotek z pięciu województw, które biorą udział w projekcie „Para-buch! Książka w ruch!”.
Jest to projekt łączący w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania.


Wraz z bibliotekami w pięciu pilotażowych województwach będziemy organizować spotkania z literaturą popularnonaukową, połączone z działaniami edukacyjnymi i animacyjnymi dla dzieci w wieku 3-10 lat. Będą gry, zabawy i eksperymenty. Prowadzone zajęcia będą obejmowały głośne czytanie książek popularnonaukowych oraz działania popularyzujące książki i wiedzę w zakresie dziedzin STEM (matematyki, technologii czy nauk przyrodniczych).


Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.


Zajęcia odbywać się będą do końca czerwca 2020 roku we wszystkich placówkach Biblioteki. Szczegóły na stronie internetowej i Facebook’u.


Strona www projektu: http://parabuch.org/