Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Bibliografia

Tomiki poezji Antoniego Filipowicza


 SKMBT C20316022515210

Posłuchajmy synku jak wierzby płaczą / [Drukarnia KONTAKT s.c, Antoni Filipowicz aut.].

Warszawa: 2016.

929 Filipowicz A.

Dwa tomiki poezji i wspomnień człowieka wszechstronnego - architekta, malarza, filantropa - pana Antoniego Filipowicza, wieloletniego mieszkańca ziemi ożarowskiej. Autor opisuje swoje osobiste przeżycia w ujęciu historycznych wydarzeń z życia społeczno-kulturalnego naszej ojczyzny. Zakres chronologiczny prac obejmuje okres od drugiej połowy XX w. po czasy nam współczesne.

Pan Antoni jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, organizatorem wystaw i wernisaży, również w naszych gminnych ośrodkach kultury. Jego twórczość zabarwiona jest głębokim patriotyzmem, miłością do Ojczyzny, Boga i Ludzi.

 

 

SKMBT C20316022913270


Pory Roku / [nakł. aut., Antoni Filipowicz aut.].

Warszawa: [2014?].

929 Filipowicz A.


 

 

 

 

 

 

 

 

Bogu i Ludziom / [Drukarnia KONTAKT s.c, Antoni Filipowicz aut.].

Warszawa: 2014.

929 Filipowicz A.

 

Broszura informacyjna o życiu i twórczości Antoniego Filipowicza, artysty związanego z naszą gminą, wieloletniego mieszkańca, który aktywnie uczestniczy w życiu naszej wspólnoty. Publikacja zawiera 13 prac malarza w technice suchej pasteli.