Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Zabytki

Dworki i zabytki naszej gminy


Pokaz: Dworki i zabytki naszej gminy
31 marca 2006  r. w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w serii ciekawostek z dziejów, tym razem o zabytkach, które przygotowały i poprowadziły w formie pokazu z komputera Kasia Burzyńska i Żaneta Matynia, uczennice kl. II gimnazjum im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Ożarowie. Na spotkanie przybyło około trzydziestki zainteresowanych osób, najczęściej koleżanek i kolegów prezenterek, ale nie tylko, bowiem odwiedzili nas także inni goście, między innymi pan Jerzy Jankowski z lokalnego PORTALiK'u www.Ozarow.Maz.pl, dzięki któremu możemy oglądać zdjęcia z pokazu.

 

Gimnazjalistki pod kierunkiem pani profesor Anny Kameckiej wybrały zabytkowe obiekty z terenu naszej gminy i przedstawiły ich historię.
Na zakończenie przeprowadziły wśród słuchaczy błyskawiczny konkurs ze znajomości przedstawionego materiału.
Uczestnicy, wciągnięci do rozwiązywania zadań, poczęli z zapałem wymieniać się świeżo uzyskana wiedzą.
Okazało się, że wszyscy wszystko świetnie zapamiętali, a najlepsi okazali się Marcelina Cieślak, Emil Dmochowski, Katarzyna Durmaj i Grzegorz Pietrzak, zasługując na honorową chwałę i uznanie.


 

autor zdjęć Jerzy Jankowski

zdjęcia za zgodą lokalnego PORTALIK'u internetowego www.ozarow.maz.pl