Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

KONFERENCJA "NOWE ŻYCIE BIBLIOTEKI W NASZYM MIEŚCIE"

Konferencja Nowe Zycie Biblioteki

 

Szanowni Państwo!

 

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji rozpoczęliśmy trwającą cały rok kampanię społeczną „70 lat Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim - wizja na nowe lata”.

Kampanię – zawierającą m.in. mobilną wystawę plenerową „Stać nas na to!” prezentującą ciekawe rozwiązania architektury i aranżacji wnętrz bibliotek oraz stronę internetową www.wizjananowelata.pl, na której mieszkańcy mogą wypowiadać się na temat swojej wizji biblioteki - zwieńczy ogólnopolska konferencja „Nowe życie biblioteki w naszym mieście”.

 

Na wydarzenie  zapraszamy przedstawicieli organizatorów, mieszkańców (szczególnie tych, którzy wypowiedzieli się w kampanii), pragniemy także wysłuchać zdania środowiska bibliotekarskiego. Jako organizatorzy konferencji, wybiegamy w przyszłość i - przy okazji naszego jubileuszu - zastanawiamy się, jak budować, prowadzić i rozwijać biblioteki w miastach, takich jak Ożarów Mazowiecki i jemu podobnych? Jak wypełnić nową bibliotekę życiem? Jacy powinni być bibliotekarze? Stąd zrodził się pomysł realizacji wydarzenia, podczas którego będziemy mogli zebrać wiedzę i podzielić się nią ze środowiskiem bibliotekarskim i organizatorami bibliotek oraz czytelnikami.

 

Konferencja odbędzie się 21 listopada 2018 r. w salach „Koncert I i Koncert II” (poziom HOTEL-1) w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim, przy ul. Poznańskiej 177. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jej programem, Regulaminem - i oczywiście do nadsyłania zgłoszeń na adres konferencja@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl.

 

Dyrektor i Pracownicy

Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim

 

UWAGA!!!

W związku z możliwością zwiększenia ilości miejsc nabór został przedłużony. Zachęcamy do przesyłania formularzy na adres konferencja@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl

 

 

 

PROGRAM KONFERENCJI

OŻARÓW MAZOWIECKI, 21 listopada 2018 r.

 

09:00    Rejestracja gości.
10:00    Przywitanie gości.
10:10    Wyzwania. Wystąpienie wprowadzające - Magda Krasowska-Igras, Jacek Królikowski.
10:40    Sukcesy. Wystąpienia Dyrektorów Bibliotek z Rumi, Opola i Oświęcimia – Elżbieta Kampa, Leszek Palus, w zastępstwie za p. Krystynę Laskowicz - Mariusz Hybiak.
11:10    Dobre miejsce. Koncepcja Centrum Kultury w Ożarowie Mazowieckim. Prezentacja Pawła Kanclerza, Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego.
11:30    Warsztaty. Podział i praca w grupach:
    I. Potrzeby (obecne i przyszłe) użytkowników bibliotek.
    II. Wnętrza i funkcje nowoczesnych bibliotek.
    III. Miejsce biblioteki i jej filii w życiu miasta.
    IV. Zawód i cechy współczesnego bibliotekarza/bibliotekarki.
13:00    Lunch.
14:00    Przed zmianą. Historia Biblioteki - Przemówienie Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim.
14:30    Zmiana. Prezentacje pomysłów wypracowanych w czterech grupach warsztatowych.
15:15    Dyskusja.
15:30    Uroczyste przekazanie materiałów organizatorom Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. Tort i jubileuszowe przemówienia.
17:00    Wiolonczela i fortepian w duecie. Koncert kameralny wykonaniu Anny Szczygieł i Dominika Rosłona. W programie m. in. Astor Piazzola, Ennio Morricone, Henry Mancini.
18.00    Zakończenie.

 

Regulamin uczestnictwa w konferencji PDF

 

Formularz zgłoszeniowy PDFWord