Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Nowości biblioteczne

Za oknem słońce i wysoka temperatura, to znak, że wakacje w pełni. Mimo to nie zwalniamy tempa. Codziennie pracujemy, aby nasze zbiory powiększały się o kolejne nowości i to nie tylko książkowe. Od lekkiej literatury obyczajowej i romansów, idealnych na popołudnie na plaży, przez sensację i thrillery, które umilą letni wieczór, aż po literaturę popularno-naukową. Wybór jest ogromny, dla każdego mola książkowego. Ostatnio na regałach z nowościami pojawiły się takie tytuły jak „Tatuażysta z Auschwitz”, „Spaceman”, „Czas Herkulesów”, „Dżungla” czy „Horyzont zła”, a to tylko przedsmak.
Cały czas powiększamy też nowy dział „Duże litery”, dla tych których męczy czytanie książek z drobnym drukiem. Już wkrótce pojawią się nowe pozycję, obiecujemy, że będzie w czym wybierać.
Również najmłodsi znajdą u nas wiele perełek, takich ja seria „Historyjki dla ciekawskich dzieci”: „Skąd się biorą dziury w serze” i „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty”, oraz seria „Wojny dorosłych – historie dzieci”.

Ale nie tylko książką papierową człowiek żyje. Pojawia się coraz więcej audiobooków, idealnych na długie, wakacyjne podróże: „Masa – o pieniądzach polskiej mafii”, Paulina Świst „Komisarz”, czy Katarzyna Nosowska „A ja żem jej powiedziała”. Dla dzieci natomiast seria z Pipi, Astrid Lindgren, zinterpretowana przez Edytę Jungowską, która już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem, oraz „Emil i Detektyw”, czytany przez Piotra Fronczewskiego.
Nie brakuje oczywiście nowości filmowych: „Trolle”, „Sługi Boże”, „Gwiezdne Wojny – przebudzenie mocy” czy „Zanim się pojawiłeś”. Wybór jest szeroki.

Można długo wymieniać, ale po co? Najlepiej samemu odwiedzić Bibliotekę i na własne oczy przekonać się, jak duży jest wybór książek i multimediów. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!