Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Ogłoszenia

Ze smutkiem informujemy, że 17 października pożegnaliśmy Śp. Stefana Lewandowskiego, doktora nauk humanistycznych, autora między innymi książek „Dzieje Ziemi Ożarowskiej na tle historii Mazowsza i Warszawy", „Dzieje dóbr ziemskich Kręczki i Kaputy od XVI do XXI wieku", „Dyskryminacja chłopów przez komunistów w Polsce Ludowej". Dr Stefan Lewandowski w latach 2005-2010 pełnił społecznie funkcję Przewodniczącego Rady Bibliotecznej działającej przy Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. W roku 2011 został laureatem Nagrody Honorowej Gminy Ożarów Mazowiecki „Felicja". Odszedł 11 października po długotrwałej, ciężkiej chorobie przeżywszy 81 lat. Rodzinie i przyjaciołom przekazujemy serdeczne wyrazy współczucia.

 

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 (RODO) informujemy, że z dniem 25 maja br obowiązuje nowy formularz zapisu do Biblioteki.

Z dokumentem można zapoznać sie tutaj

 

 

Zapraszamy na świeżo ukończoną stronę

 

 www.wizjananowelata.pl

 

 

gdzie zbieramy marzenia ożarowian co do tego, jak sobie wyobrażają nową Bibliotekę w naszym mieście. Są tam inspiracje z innych bibliotek w Polsce i Europie. I jest miejsce na własne pomysły.

Te dobrze opisane przez Państwa marzenia zostaną zilustrowane przez architekta, pokazane na wystawie i poddane debacie publicznej, którą szykujemy jesienią. Prosimy marzyć!

Stronie będzie towarzyszyć mobilna wystawa uliczna różnych wnętrz bibliotecznych z Polski i Europy, konkurs "Biblioteka moich marzeń" dla dzieci i wspominana już publiczna debata.... a wszystko to na 70-lecie istnienia Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. Czas pomarzyć o nowej Bibliotece!