FERIE '2020 W FILII NR 2 W ŚWIĘCICACH

Książka, humor i kreatywność towarzyszyły młodym uczestnikom „Ferii z książką” w Bibliotece w Święcicach.

Mimo, że tegoroczna zima poskąpiła nam śniegu, udało się Bibliotekę udekorować mnóstwem oryginalnych i trwałych bałwanków. Dzieci wykonały je używając swojej wielkiej wyobraźni i nietypowych materiałów takich jak ryż, białe skarpetki czy płatki kosmetyczne. Literackim towarzyszem naszych zajęć był chłopiec zwany Miziołkiem – bohater książki Joanny Olech. Wspólne czytanie o jego przygodach było często przerywane wybuchami śmiechu rozbawionych słuchaczy. Dobry humor dopisywał wszystkim także podczas zgadywanek o tematyce zimowej i gry w kalambury. Stali bywalcy zajęć niecierpliwie czekali na ostatni punkt programu każdego spotkania tj. seans filmowy.

W tym roku dodatkową atrakcją była możliwość zabawy i tworzenia niezwykłych budowli z klocków LEGO, których zestawy pojawiły się w święcickiej Filii w drugim tygodniu ferii. Szybko minął dzieciom czas „Ferii z książką”, czas spędzony wesoło i twórczo w gronie rówieśników.

Oprac. Teresa Sakowska