DKK dla Młodzieży - AKCJA "O OSOBACH Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI"

26 lutego w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodziezy, odbyły się zajęcia pn. "O osobach z niepełnosprawnościami".

Tematyka spotkania w bardzo szeroki sposób obejmowała problematykę niepełnosprawności, sytuacje z którymi mogą spotkać się OzN, czyli Osoby z Niepełnosprawnościami, ale też w jaki sposób możemy takim osobom pomagać. Poznaliśmy celebrytów, którzy nie wstydzą się swych ułomności, pokonują nie tylko własne lęki i obawy, ale też niejednokrotnie osiągają więcej niż osoby w pełni sprawne. Wypełnialiśmy zadania w książeczkach, których egzemplarze otrzymali wszyscy uczestnicy spotkania, a także zmierzyliśmy się z quizem, w którym można było wygrać ogromnie ilości cukierków. Uczniowie kl. 7 E ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim, wraz z wychowawczynią p. Ewą Gruber, świetnie poradzili sobie z trudnym tematem, udzielali mądrych i przemyślanych odpowiedzi, niejednokrotnie wyprzedzając pytania Prowadzących. Temat nie został wyczerpany, wrócimy do niego już wkrótce.

Za egzemplarze książki serdecznie dziękujemy organizatorom akcji "O osobach z niepełnosprawnościami" - Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacji Humanity in Action. Więcej o akcji: https://biblioteki.org/aktualnosci0/Dolacz_do_akcji_O_osobach_z_niepelnosprawnosciami.html

Oprac. Ewa Pawlak