FERIE Z HARRYM POTTEREM - OŻARÓW I JÓZEFÓW

W Ferie 2020 z dziećmi przenieśliśmy się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, tworząc jej oddziały w Ożarowie i Józefowie. Na kanwie przygód Harrego Pottera bawiliśmy się, rozwiązywaliśmy quizy i zagadki, wykonywaliśmy zadania uczące pracy w grupie bez rywalizacji, poznawaliśmy także proste doświadczenia możliwe do bezpiecznego wykonania w domu. Nie zabrakło elementów tak charakterystycznych dla powieści jak Tiara Przydziału, sklep Ollivandera czy jaskinia Aragoga. Bibliotekarze stali się czarodziejami, z wszelkimi atrybutami „zawodu” – wyposażeni w wiedzę oraz stroje zamienili się we wspaniałych nauczycieli eliksirów, smokologii, quidditcha oraz opieki nad magicznymi stworzeniami i nauki latania na miotłach.

Przez cały tydzień odbywały się lekcje, podczas których m.in. wystawiliśmy adaptację jednego z opowiadań Barda Beedle’a „Czara Mara i jej gdaczący pieniek” oraz graliśmy w magiczne szachy czarodziejów. Poznaliśmy też różne magiczne zwierzęta oraz sposoby ich oswajania, bardzo zresztą proste sposoby – poprzez wspólny taniec i śpiew. Każdy z uczestników mógł pięknie udekorować smocze jajo, pojawiły się także własnoręcznie wykonane zwierzątka: niesamowite sowy, chomiki, wąż i oczywiście kot. Jak na szkołę przystało jej uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia… na razie tylko klasy pierwszej, gdyż bardzo ciężko było nam się rozstać i powrócić do szarej rzeczywistości. Szczegółowa fotorelacja: Ożarów i Józefów.

Oprac. Ewa Pawlak