Polecane

BIBLIOTEKA W AKCJACH POMOCOWYCH

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim włączyła się w akcje pomocowe dla mieszkańców miasta.

W czasie kwarantanny, a tym samym zamknięcia instytucji kultury, nasi pracownicy dzwonili do wszystkich Czytelników, którzy ukończyli 70 lat, z pytaniami o potrzebną pomoc, o zdrowie. Akcja ta spotkała się z ciepłym przyjęciem seniorów, wielokrotnie usłyszeliśmy jak bardzo książki i Biblioteka ważne są w życiu najstarszych mieszkańców Ożarowa. A i my mieliśmy sposobność do rozmów z Czytelnikami, których obecnie tak bardzo nam brakuje.

Bibliotekarze biorą także regularnie udział w pakowaniu maseczek ochronnych w Urzędzie Miejskim w Ożarowie Mazowieckim wraz z innymi służbami i instytucjami miasta.

Zgłosiliśmy się też do udziału w akcji drukowania na drukarkach 3D przyłbic ochronnych dla lekarzy i pielęgniarek. Akcję tę organizuje Agencja Rozwoju Mazowsza S.A., dzięki której posiadamy dwie pracownie komputerowe LCK, w których wyposażeniu znajdują się dwie drukarki.

Mamy nadzieję, iż te małe gesty choć trochę pomogą w obecnej sytuacji...

Galeria: Pakowanie maseczek