Lekcje biblioteczne

SPOTKANIE Z PSEM AGATKĄ

Do Biblioteki w Józefowie zawitał niezwykły gość! 3 października na spotkanie z grupą V z Przedszkola Publicznego przyjechał piesek Agatka wraz ze swoją właścicielką, a zarazem wiceprezesem Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Pani Agata Gałka opowiedziała dzieciom o właściwej opiece i pielęgnacji psów, o tym jak możemy pomóc bezdomnym zwierzętom oraz o działalności Stowarzyszenia, które m.in. prowadzi punkt opieki nad bezdomnymi psami i pośredniczy w znalezieniu im nowych właścicieli.

Ogromną sympatię dzieci zdobyła sunia Agatka, która pochodzi z takiej adopcji i własnym przykładem pokazuje, że warto stworzyć dom bezdomnemu pieskowi. Agatka bardzo lubi dzieci, jest łagodna i kontaktowa, pokazuje jak zwierzę potrafi odwdzięczyć się za dobre serce. Tego dnia oficjalnie zakończyliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt w potrzebie - karmę przyniesioną przez dzieci i czytelników przekazaliśmy pani Agacie na potrzeby zwierząt znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dyplomy Przyjaciół Zwierząt.

Zachęcamy również Państwa do wspierania działalności w/w Stowarzyszenia, tutaj więcej informacji: http://www.psnrz.org.pl/

Serdecznie dziękujemy pani Agacie Gałce i Agatce za wizytę oraz pani Żanecie Lachowskiej z Przedszkola Publicznego w Józefowie za współpracę.

Oprac. MD