PALEMKI W JÓZEFOWIE

Tradycją w Klubie Pasjonatów działającym przy Filii nr 1 w Józefowie stały się wspólne przygotowania do Świąt. Podczas dwóch ostatnich spotkań na warsztatach prowadzonych przez pracowników Biblioteki - Hannę Wojaczek i Wandę Orzechowską - klubowiczki wykonały wielkanocne palemki. Najpierw powstały piękne kwiaty z bibuły, którymi panie przystroiły własnoręcznie zrobione palmy. Biblioteka zamieniła się w pracownię - wszędzie kolorowe ozdoby, świeżo zerwany bukszpan, gwar i pełno ludzi. Nieocenioną rolą takich spotkań jest walor integrujący lokalne środowisko, cieszymy się, że możemy stać się przestrzenią do tego typu wydarzeń - zwłaszcza po remoncie, w czasie którego wyburzono jedną ze ścian i dzięki temu możemy pomieścić większą ilość gości.
Trzeba dodać, że pierwsze spotkanie wypadło 8 marca - była to świetna okazja, by po ciężkiej pracy artystycznej razem świętować przy stole zastawionym smakołykami przyniesionymi przez uczestniczki spotkania - były więc ciasta z kremem, szarlotka, karpatka. A książki kochają tłumy w swoich progach, przy okazji zawsze ktoś zawsze znajdzie coś dla siebie do wypożyczenia!

Oprac. MD