CZYTANIE NA DOBRY POCZĄTEK! JÓZEFÓW

Kolejny miesiąc, kolejna lokalizacja. W kwietniu z działaniami projektowymi gościliśmy w Józefowie, gdzie w zależności od pogody spotykaliśmy się w pomieszczeniach Filii Biblioteki lub w pobliskim parku. Tradycyjnie towarzyszyły nam pomoce zakupione ze środków Fundacji BGK. Bawiliśmy się, malowaliśmy bajkowe rysunki kredą na chodniku, ale głównym elementem zajęć było czytanie, i to czytanie w gronie rodzinnym oraz przedszkolnym.

Na spotkaniach w parku każda mama i każdy tata mogli z powodzeniem poczytać swojemu dziecku i innym uczestnikom spotkań. Korzystaliśmy także z siłowni plenerowej, zmęczeni wracaliśmy do czytania... i wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że o wiele przyjemniej jest spędzić sobotni poranek z książką na trawie, niż w domu czy na zakupach.

Oprac. ES