Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim nagrodzona za Noc Bibliotek

Jury konkursu Nocy Bibliotek i Platona na posiedzeniu w dniu 19 listopada 2021 roku, zdecydowało o wyborze nagrodzonych i wyróżnionych bibliotek, które zorganizowały w tym roku – wciąż pełnym wyzwań i ograniczeń – najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy Bibliotek i zrelacjonowały je na stronie nocbibliotek.pl. Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim znalazła się wśród 10 laureatów z całej Polski!

Jury podkreśliło, że na słowa uznania zasłużyły wszystkie biblioteki uczestniczące w akcji w tym roku. W trudnym czasie pandemii nie zrezygnowały z dodatkowych aktywności, a przeciwnie – wspaniale pokazały, że są miejscami, w których można wyjątkowo poczuć wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności.

Większości wydarzeń towarzyszyła radość spotkania – w gościnnych, klimatycznych przestrzeniach bibliotek, niekiedy plenerowo, a czasem z konieczności zdrowotnej online, ale zawsze z niekonwencjonalnymi pomysłami, humorem, wiedzą i zaangażowaniem. Tysiące osób miało niepowtarzalną okazję spotkać swoich ukochanych bohaterów literackich, a nawet nimi zostać. Wędrowaliśmy nocnymi szlakami literackimi, poznawaliśmy najgłębsze zakamarki bibliotek. Zadania z licznych quizów i zagadek zachęcały do szczegółowego poznawania zawartości półek, magazynów i oczywiście własnej głowy.

Relacje z wydarzeń Nocy Bibliotek w całej Polsce można przeczytać na nocbibliotek.pl/relacje