SPOTKANIE AUTORSKIE Z GRZEGORZEM GOŁĘBIOWSKIM 2

4 grudnia w Bibliotece głównej odbyło się drugie spotkanie z ożarowskim autorem powieści kryminalnych Grzegorzem Gołębiowskim. Rok 2018 otwieraliśmy debiutem powieściowym pt. Cień przeszłości, zamykaliśmy zaś promocją najnowszej książki autora pt. Dziedzictwo.

Podczas spotkania, odbywającego się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki Instytutu Książki, poznaliśmy inspiracje do napisania ostatniej powieści i plany autora na przyszłość. Dowiedzieliśmy się także jak pan Grzegorz zbiera materiały, jak zdobywa wiedzę, jak buduje napięcie i w jaki sposób powołał do życia postać głównego bohatera cyklu. Dużo rozmawialiśmy o genealogii, przeżywającej obecnie renesans, a będącej przedmiotem pozazawodowych zainteresowań autora, dziedzinie nauki i praktyki. Dowiedzieliśmy się skąd w ogóle wziął się pomysł na połączenie poszukiwań genealogicznych z wątkami kryminalnymi oraz ile osób pojawiających się w powieściach ma swoje odpowiedniki w rzeczywistości.

Duże zainteresowanie publiczności wzbudziły plany umiejscowienia fabuły kolejnej powieści nie tylko w Ożarowie Mazowieckim, ale konkretnie… w Bibliotece Publicznej. Na trzecią powieść czekamy więc z niecierpliwością, tymczasem dziękujemy panu Grzegorzowi za kolejne, ciekawe spotkanie, podczas którego nie zabrakło także czasu na indywidualne rozmowy z czytelnikami oraz autografy.

Oprac. ES