Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki dla Modzieży w filii w Józefowie


W poniedziałek, a dokładnie 28 października tego roku, spotkaliśmy się na kolejnym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Józefowie. Z racji chorób i nawału obowiązków innych uczestników, spotkaliśmy się w nielicznej grupie. To jednak nie przeszkodziło w dyskusji, a wręcz natchnęło do działania.

Na spotkaniu dyskutowaliśmy o komiksach. O tym ,co w nich jest atrakcyjne, co przyciąga młodzież do tego typu lektury, a przede wszystkim – dlaczego my czytamy komiksy. Rozmyślaliśmy nad tym, co jest dla nas ważniejsze w komiksach. Rysunek, ilustracje, czy jednak fabuła? W ostateczności zdecydowaliśmy, że oba aspekty są ważne. Przejrzeliśmy komiks pt. „Azymut” i wpadliśmy na pomysł stworzenia własnej historii.

 

 


Tak właśnie powstała „kartka z komiksu”. Mamy tylko zarys historii postaci, którą wymyślili uczestnicy. Wiemy o niej, że jest kosmitką o imieniu David, której tajemną mocą jest latanie i władza nad żywiołem ognia. Ma poważny problem, bo aby ukryć swą tożsamość przed ludźmi – musi tworzyć specjalny eliksir (który pozwala jej na ukrycie niebieskiego koloru skóry), a składniki, które rosły tylko na jej planecie zaczynają się kończyć… Nadmienię w tym miejscu, że jej planeta została zniszczona na skutek działania ludzkich naukowców.

 

 

 

Mamy nadzieję, że to nie koniec twórczości naszej młodzieży. Następne spotkanie odbędzie się 25 listopada, o godzinie 17:00 w naszej filii nr 1 w Józefowie. Omawiać będziemy książkę „Czekolada z chilli” autorstwa Joanny Jagiełło. Zapraszamy.

Opracowała Wiktoria Gawrych