Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Dyskusyjny Klub Książki

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Gołębiowskim


Grzegorz Gołębiowski jest znany ożarowianom jako sąsiad, wolontariusz naszej biblioteki, profesor Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej, pasjonat genealogii, jednak przede wszystkim jako autor cyklu książek obyczajowo-kryminalnych. Zadebiutował w 2018 roku tomem "Cień przeszłości", następnie wydał "Dziedzictwo", a na początku tego roku ukazała się jego najnowsza książka "Dług krwi". Wszystkie powieści pana Grzegorza zwierają wątek genealogiczny, ciekawe nawiązania do przeszłości i opisy nadużyć w świecie cyfrowym.

6 lutego spotkaliśmy się w bibliotece głównej w Ożarowie Mazowieckim, by porozmawiać o "Długu krwi". Książką tą nasz Autor sprawił niespodziewaną radość czytelnikom z Ożarowa i okolic, a także nam, pracownikom ożarowskiej biblioteki publicznej. Po raz pierwszy bowiem w powieści został opisany Ożarów Mazowiecki ze swoimi ulicami, budynkami i częścią historii, ale też i naszą biblioteką. W najnowszej powieści Grzegorza Gołębiowskiego biblioteka publiczna odgrywa niebanalną rolę! Nie będziemy tu zdradzać szczegółów, odsyłamy do lektury książki, którą już można u nas wypożyczyć.

 

 

Dodamy tylko, że na stronach 214 - 215 powieściowy dzielnicowy snuje bardzo ciekawe rozważania na temat przyszłości biblioteki. Zapraszamy do lektury. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej Galerii

 

Oprac. Elżbieta Paderewska