Filia Nr 2 w Święcicach

"Ocalić od zapomnienia" - w partnerstwie z Fundacją"Chcę mieć przyszłość"

„Kręć się, kręć wrzeciono…” te słowa pieśni skomponowanej przez Stanisława Moniuszkę towarzyszyły nam w bibliotece w Święcicach podczas warsztatów przędzenia na kołowrotku
i wrzecionie. Zajęcia te odbyły się w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia”, prowadzonego przez  Fundację "Chcę mieć przyszłość".

Prowadząca je – pani Agnieszka Niwińska bardzo interesująco zaprezentowała młodzieży proces wytwarzania wełnianej przędzy począwszy od pozyskiwania owczego runa przez gręplowanie po przędzenie. Młodzi uczestnicy zajęć mieli okazję sami spróbować swoich sił w przędzeniu na wrzecionie i kołowrotku. Okazało się, że nie jest to prosta czynność, że wymaga sporej wprawy i cierpliwości.

ko 5

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że i w dzisiejszych czasach przędzenie mogłoby być świetnym zajęciem na długie zimowe wieczory, sprzyjającym wyciszeniu i spokojnemu pomyśleniu
o ważnych i mniej ważnych sprawach.

Zdjęcia z zajęć w naszej Galerii

Opracowała Teresa Sakowska