Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Zespół Biblioteki Publicznej

 

Nasza publikacja

 

Dyrektor Biblioteki - Elżbieta Paderewska

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 25

   

Motywuję, integruję, współdziałam, kieruję, reprezentuję, organizuję i odpowiadam za całość. Zainteresowałam się też działalnością wydawniczą i planuję rozwój naszej instytucji także w tym kierunku. Jestem absolwentką pilotażowej edycji  "Kieruj w dobrym stylu" - projektu prowadzonego przez Szkołę Liderów w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. W pracy inspirują mnie ludzie. Poza godzinami pracy lubię wędrować na łonie natury, poznawać nowe miejsca, czasem pójść do teatru i na dobry koncert.

 

18

 

Zastępca Dyrektora, Oddział dla Dzieci i Młodzieży - Ewa Sobieraj

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 24

Jestem bibliotekarzem i biblioterapeutą. Zajmuję się przygotowaniem i prowadzeniem zajęć czytelniczych dla grup zorganizowanych i uczestników indywidualnych. Doradzam w wyborze literatury, chętnie też pomogę w tworzeniu zestawień bibliograficznych i obsłudze katalogów bibliotecznych różnych typów bibliotek. Jako Lider Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom" od wielu lat propaguję głośne czytanie wszystkim grupom wiekowym. Prywatnie miłośniczka psów i jazdy na rowerze.

 

Laureatka m.in.: I nagrody w konkursie na najlepsze scenariusze w ramach Ogólnopolskiej Edukacyjnej Kampanii Społecznej „Podpisz Pieska” ogłoszonym przez miesięcznik metodyczny „Bliżej przedszkola”, wyróżnienia oraz nagrody głównej w Konkursach na najlepiej przeprowadzoną Kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w latach 2014-2018.

 

 

kontakt ikona wektor

 

 

Samodzielne Stanowisko ds. Wydawniczych - Wojciech Albiński

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 22

 

Pracuję w naszej Bibliotece, ponieważ od zawsze czytam książki i lubię o nich rozmawiać, jestem stąd i chciałbym mieć większy związek z miejscem, z którego pochodzę. Jestem pisarzem. Wydałem dotąd dwa zbiory opowiadań ("Przekąski-Zakąski" i "Oświęcimki") i poradnik "Jak czuć się dobrze, gdy cię wywalą", szykuję kolejne. W Bibliotece będę starał się o to, żeby czytelnicy częściej i w większej liczbie do nas przychodzili, i ich obsługą.

 

 

 

kontakt ikona wektor

 

 

Instruktor Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego - Ewa Krupa

telefon   +48 22 722 12 65 w. 22

Z wykształcenia jestem bibliotekarzem. Moim zadaniem jest sprawowanie nadzoru i opieki merytorycznej nad placówkami bibliotecznymi w terenie. Zajmuję się także opracowaniem zborów bibliotecznych, melioracją katalogu i wdrażaniem nowych przepisów katalogowania. Opracowanie to moja pasja :) . We wszystkich działaniach stawiam przede wszystkim na współpracę. Prywatnie uwielbiam dobre filmy, książki i jedzenie :).


 

Ania i remont

 

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży - Anna Rębisz

telefon   +48 22 722 12 65 w. 23

Pracuję w Bibliotece na stanowisku starszy bibliotekarz. Zajmuję się opracowaniem i udostępnianiem księgozbioru, obsługą czytelników. Zawsze chętnie pomagam. Dbam o fotorejestrację wydarzeń w naszych placówkach i o promocję Biblioteki - jestem współadministratorem strony www oraz naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook, tworzę też plakaty zachęcające do udziału w wydarzeniach kulturalnych.

 

 kontakt ikona wektor

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży - Martyna Zawada

telefon   +48 22 722 12 65 w. 23

W Bibliotece pracuję na stanowisku młodszy bibliotekarz w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży. Jest to dopiero początek mojej przygody w tym zawodzie, jednak od zawsze książki były moją pasją. Ponieważ w Ożarowie mieszkam od niedawna, praca tu, to też możliwość poznania nowych ludzi. Prywatnie fanka siatkówki, miłośniczka jamników, a od niedawna właścicielka kota indywidualisty.

 

Agata Dybowska

 

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży, Oddział dla Dzieci i Młodzieży - Anna Marsula

 

telefon   +48 22 722 12 65

  

Z wykształcenia jestem filologiem klasycznym, z zawodu bibliotekarzem. W Bibliotece zajmuję się opracowaniem zbiorów oraz ich udostępnianiem. Jestem opiekunem katalogu centralnego. Interesuję się Uniwersalną Klasyfikacją Dziesiętną - pracuję w Zespole ds. Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej w Bibliotece Narodowej. Moim lekarstwem na stres i zmęczenie jest książka i dobra kuchnia, a ulubioną rozrywką rodzinne wycieczki.

 

 

 Ewa Bojarowska

 

Kierownik Filii nr 1 w Józefowie - Ewa Bojarowska

telefon   +48 22 292 60 22

Kocham ludzi i książki, a jako bibliotekarz mogę połączyć te dwie miłości.  W kręgu moich zainteresowań od lat pozostaje wychowanie przez czytanie, wpływ literatury na rozwój dzieci i młodzieży oraz literatura dziecięca. Chętnie pracuję metodami dramy. Odpoczywam, oczywiście, przy dobrej lekturze, piosence turystycznej i folkowej. Wyznaję zasadę "muzyka łączy".

 

Wanda i owady

 

 

Filia nr 1 w Józefowie, Oddział dla Dzieci i Młodzieży – Wanda Orzechowska

 

telefon   +48 22 292 60 22, +48 22 722 12 65

  

W Bibliotece prowadzę spotkania i zajęcia dla wszystkich grup wiekowych uczestników - od maluchów do seniorów. Chętnie przygotowuję zajęcia z książką dla przedszkolaków - praktycznie na każdy temat, który pomoże im zrozumieć otaczający świat. Jestem osobą otwartą i dynamiczną, nie boję się różnorodności i nowych wyzwań.

 

 

kontakt ikona wektor

 

Filia nr 1 w Józefowie, Filia nr 2 w Święcicach  – Wiktoria Gawrych

telefon   +48 22 292 60 22, +48 22 722 12 65

  

Odkąd pamiętam, moimi największymi pasjami byli: człowiek i muzyka. Praca jako młodszy bibliotekarz daje mi szansę na poznanie wspaniałych ludzi i poszerzanie swoich horyzontów. Oprócz obsługi wypożyczeń księgozbioru i pracy z czytelnikami, uwielbiam uczestniczyć w przedsięwzięciach naszej biblioteki, które zbliżają nasze społeczeństwo do siebie. Dodatkowo studiuję psychologię oraz uczę się śpiewać.


 

 

Teresa i przyjaciele biblioteki

 

Kierownik Filii nr 2 w Święcicach – Teresa Sakowska

 

telefon   +48 22 721 02 60

 

Pracuję w najmniejszej placówce naszej Biblioteki. Największą satysfakcję sprawiają mi zajęcia prowadzone z najmłodszymi czytelnikami. Cenię sobie również spotkania i rozmowy z odwiedzającymi bibliotekę seniorami, których przeżycia i doświadczenia mogłyby być tematem niejednej ciekawej książki.

 

 

Urszula Wicik

 

Główna Księgowa - Urszula Wicik

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 26

 

Jestem odpowiedzialna za prowadzenie rachunkowości Biblioteki i prezentowanie w sprawozdaniach – zgodnie z przyjętymi zasadami – wszystkich przeprowadzonych operacji finansowych. Dbam o terminowość rozliczeń z firmami współpracującymi z naszą instytucją oraz z pracownikami. Ukończyłam wyższe studia ekonomiczne i pracowałam przez kilkanaście lat w rachunkowości ubezpieczeniowej. Prywatnie moim szczególnym zainteresowaniem cieszy się słuchanie muzyki lat 60, 70, 80 oraz kontemplacja otaczającej nas przyrody.

kontakt ikona wektor

 Specjalista ds. księgowych - Anna Zawadzka

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 26

Jestem księgową po studiach ekonomicznych. W bibliotece stanowię pomoc  dla Głównego Księgowego w terminowym wykonywaniu zadań zespołu kadrowo-księgowego. Jestem osobą pogodną i pozytywnie nastawioną do otaczającego nas świata i ludzi. Lubię książki i przyrodę.

 

Hania i herb

 

Dział administracyjno-gospodarczy – Hanna Wojaczek

 

telefon   +48 22 722 12 65

 

Dbam o estetykę Biblioteki, rejestruję faktury oraz pisma przychodzące/wychodzące, doręczam i wysyłam wszelkiego rodzaju dokumenty, pomagam w zajęciach w Oddziale dla Dzieci, organizuję również ciekawe warsztaty tematyczne dla młodzieży.