Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Zespół Biblioteki Publicznej

 

Nasza publikacja

 

Dyrektor Biblioteki - Elżbieta Paderewska

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 21

   

Motywuję, integruję, współdziałam, kieruję, reprezentuję, organizuję i odpowiadam za całość. Zainteresowałam się też działalnością wydawniczą i planuję rozwój naszej instytucji także w tym kierunku. Jestem absolwentką pilotażowej edycji  "Kieruj w dobrym stylu" - projektu prowadzonego przez Szkołę Liderów w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. W pracy inspirują mnie ludzie. Poza godzinami pracy lubię wędrować na łonie natury, poznawać nowe miejsca, czasem pójść do teatru i na dobry koncert.

 

18

 

Kierownik Działu Gromadzenia i Udostępniania, Oddział dla Dzieci i Młodzieży - Ewa Sobieraj

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 24

 

Jestem bibliotekarzem i biblioterapeutą. Zajmuję się przygotowaniem i prowadzeniem zajęć czytelniczych dla grup zorganizowanych i uczestników indywidualnych. Doradzam w wyborze literatury, chętnie też pomogę w tworzeniu zestawień bibliograficznych i obsłudze katalogów bibliotecznych różnych typów bibliotek. Jako Lider Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom" propaguję głośne czytanie wszystkim grupom wiekowym. Prywatnie miłośniczka psów i jazdy na rowerze.

 

 

kontakt ikona wektor

 

 

Specjalista ds. promocji i animacji bibliotecznej, Dział Gromadzenia i Udostępniania - Wojciech Albiński

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 22

 

Pracuję w Bibliotece w Ożarowie od niedawna. Chciałem tu pracować, ponieważ od zawsze czytam książki i lubię o nich rozmawiać, jestem stąd i chciałbym mieć większy związek z miejscem, z którego pochodzę. Jestem pisarzem. Wydałem dotąd dwa zbiory opowiadań ("Przekąski-Zakąski" i "Oświęcimki") i poradnik ("Jak czuć się dobrze, gdy cię wywalą"), szykuję kolejne. W Bibliotece będę starał się o to, żeby czytelnicy częściej i w większej liczbie do nas przychodzili, i ich obsługą.

 

 

Ania i remont

 

Dział Gromadzenia i Udostępniania - Anna Rębisz

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 22

 

Pracuję w Bibliotece na stanowisku starszy bibliotekarz. Zajmuję się opracowaniem i udostępnianiem księgozbioru, obsługą czytelników. Zawsze chętnie pomagam. Dbam o fotorejestrację wydarzeń w naszych placówkach i o promocję Biblioteki - jestem współadministratorem strony www oraz naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook, tworzę też plakaty zachęcające do udziału w wydarzeniach kulturalnych. Teraz jestem na urlopie macierzyńskim:)

 

Agata Dybowska

 

Dział Gromadzenia i Udostępniania - Anna Marsula

 

telefon   +48 22 722 12 65

  

Z wykształcenia jestem filologiem klasycznym, z zawodu bibliotekarzem. W Bibliotece zajmuję się opracowaniem zbiorów oraz ich udostępnianiem. Jestem opiekunem katalogu centralnego. Interesuję się Uniwersalną Klasyfikacją Dziesiętną - pracuję w Zespole ds. Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej w Bibliotece Narodowej. Moim lekarstwem na stres i zmęczenie jest książka i dobra kuchnia, a ulubioną rozrywką rodzinne wycieczki.

 

dziedzic załoga

Kierownik Filii Nr 1 w Józefowie - Monika Dziedzic

telefon   +48 22 292 60 22

  

Jestem bibliotekarzem z wykształcenia i z zamiłowania. W Bibliotece do moich zadań należy m. in. udostępnianie zbiorów, dbanie o prawidłowy układ książek na półkach, udział w działaniach promujących czytelnictwo. Z chęcią pomogę w doborze literatury, w obsłudze katalogów bibliotecznych i przy wyszukiwaniu informacji. Wierzę, że miłość do książek jest zaraźliwa i chętnie się nią z Państwem podzielę. Prywatnie jestem mamą dwójki urwisów, od lat wiernie słucham muzyki Edyty Bartosiewicz, mam słabość do poezji.

 

Wanda i owady

 

 

Oddział dkla Dzieci i Młodzieży w Ożarowie Mazowieckim – Wanda Orzechowska

 

telefon   +48 22 722 12 64 w.24

  

W Bibliotece prowadzę spotkania i zajęcia dla wszystkich grup wiekowych uczestników - od maluchów do seniorów. Chętnie przygotowuję zajęcia z książką dla przedszkolaków - praktycznie na każdy temat, który pomoże im zrozumieć otaczający świat. Jestem osobą otwartą i dynamiczną, nie boję się różnorodności i nowych wyzwań.

 

 

Izabela Kowalska

 

Filia nr 1 w Józefowie - Izabela Kowalska

 

telefon   +48 22 292 60 22

 

Pracuję w Bibliotece na stanowisku młodszego bibliotekarza. Moim głównym zadaniem jest praca w wypożyczalni i obsługa czytelników. Biorę także udział w prowadzeniu zajęć bibliotecznych dla dzieci i pomagam w organizacji wydarzeń kulturalnych. Bardzo lubię przygotowywać plakaty promocyjne. Interesuję się językami skandynawskimi, językoznawstwem i kulturą ludową. W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki i dobrze zjeść.

 

 

Teresa i przyjaciele biblioteki

 

Kierownik Filii nr 2 w Święcicach – Teresa Sakowska

 

telefon   +48 22 721 02 60

 

Pracuję w najmniejszej placówce naszej Biblioteki. Największą satysfakcję sprawiają mi zajęcia prowadzone z najmłodszymi czytelnikami. Cenię sobie również spotkania i rozmowy z odwiedzającymi bibliotekę seniorami, których przeżycia i doświadczenia mogłyby być tematem niejednej ciekawej książki.

 

 

Ewa Bojarowska

 

Instruktor Biblioteki Powiatowej - Ewa Bojarowska

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 22

 

Kocham ludzi i książki, a jako instruktor mogę połączyć te dwie miłości. Jestem odpowiedzialna za tworzenie i prawidłowe funkcjonowanie stabilnej sieci bibliotek publicznych powiatu warszawskiego zachodniego, sprawuję nadzór i opiekę merytoryczną nad placówkami, systematycznie analizuję pracę w bibliotekach, tworzę i realizuję program doskonalenia zawodowego bibliotekarzy, inicjuję i wspieram działalność kulturalno-oświatową. W kręgu moich zainteresowań od lat pozostaje wychowanie przez czytanie, wpływ literatury na rozwój dzieci i młodzieży oraz literatura dziecięca. Chętnie pracuję metodami dramy. Odpoczywam, oczywiście, przy dobrej lekturze, piosence turystycznej i folkowej. Wyznaję zasadę "muzyka łączy".

 

   

 

Urszula Wicik

 

Główna Księgowa

 

telefon   +48 22 722 12 65 w. 26

 

Jestem odpowiedzialna za prowadzenie rachunkowości Biblioteki i prezentowanie w sprawozdaniach – zgodnie z przyjętymi zasadami – wszystkich przeprowadzonych operacji finansowych. Dbam o terminowość rozliczeń z firmami współpracującymi z naszą instytucją oraz z pracownikami. Ukończyłam wyższe studia ekonomiczne i pracowałam przez kilkanaście lat w rachunkowości ubezpieczeniowej. Prywatnie moim szczególnym zainteresowaniem cieszy się słuchanie muzyki lat 60, 70, 80 oraz kontemplacja otaczającej nas przyrody.

 

Hania i herb

 

Dział administracyjno-gospodarczy – Hanna Wojaczek

 

telefon   +48 22 722 12 65

 

Dbam o estetykę Biblioteki, rejestruję faktury oraz pisma przychodzące/wychodzące, doręczam i wysyłam wszelkiego rodzaju dokumenty, pomagam w zajęciach w Oddziale dla Dzieci, organizuję również ciekawe warsztaty tematyczne dla młodzieży.