Drugie spotkanie Pasjonatów z cyklu zajęć bożonarodzeniowych w Filii nr 1 w Józefowie już za nami. 7 grudnia nasze Klubowiczki przygotowywały stroiki, które będą piękną ozdobą podczas tegorocznych Świąt. Jedna z Pań podarowała naszej Filii cudny kosz, który już nadaje wnętrzom świątecznego klimatu. Warsztaty po raz kolejny poprowadziła niezastąpiona Hanna Wojaczek. Wszystkim bardzo dziękujemy! Zapraszamy Państwa do Galerii zdjęć.

Oprac. IK

W Filii nr 1 w Józefowie znów dużo się dzieje! Tym razem za sprawą Klubu Pasjonatów, który już wprowadza do biblioteki atmosferę Świąt. 30 listopada odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu zajęć bożonarodzeniowych - projektowanie kartek świątecznych. Warsztaty poprowadziła Hanna Wojaczek. Zapraszamy do Galerii zdjęć.

Oprac. IK

Po wakacjach spotkania Klubu Pasjonatek wróciły do stałego kalendarza Filii nr 1 w Józefowie - spotykamy się w każdy czwartek o godz. 10:00.

Podczas ostatnich zajęć, 21 września, uczyłyśmy się wykonywać kwiaty z bibuły. Pod okiem instruktora Pani Hanny Wojaczek powstały przepiękne róże, astry i inne rodzaje, z których utworzyłyśmy wyjątkowej urody bukiety.

Oprac. MD

Pierwsze po przerwie urlopowej spotkanie Klubu Pasjonatów odbyło się 1 września, w dniu rozpoczęcia zajęć szkolnych. Okazję tę uczciłyśmy gadżetami pierwszoklasistów. Bibliotekarki przebrały się nawet za uczennice. Przy kawie, herbacie i ciastach własnego wyrobu wspominałyśmy minione wakacje i planowałyśmy tematy najbliższych spotkań Klubu. Swobodna dyskusja objęła także wiele innych tematów. Rozmawiałyśmy o wystawach psów rasowych, granicach tolerancji wobec przemocy i wandalizmu oraz różnych – dobrych i złych zachowaniach dzieci i młodzieży. Poruszyłyśmy także, istotny dla mieszkańców Józefowa, problem dostępności mini-siłowni, którą niedawno uruchomiono w parku, przy budynku Biblioteki i Domu Kultury. W późnych godzinach popołudniowych oraz we wszystkie dni wolne od pracy teren jest zamknięty i niedostępny dla chętnych do ćwiczeń. Postanowiłyśmy wystąpić z prośbą do Urzędu Gminy o rozwiązanie kłopotliwej sytuacji. Członkinie Klubu zobowiązały się do zebrania możliwie dużej liczby podpisów pod petycją.

Prezentacja o audiobookach trafiła także do Filii nr 1 w Józefowie. Spotkanie odbyło się w ramach „Kulturalnych Czwartków”, a słuchaczami były panie z Klubu Pasjonatów. Część informacyjna miała podobny przebieg jak w Ożarowie Mazowieckim. Klubowiczki były bardzo zainteresowane książką mówioną. Chętnie skorzystałyby z wypożyczalni multimediów. W związku z tym bibliotekarki postanowiły postarać się, aby w Józefowie również była możliwość wypożyczeń filmów i audiobooków.

Dalsza część spotkania dotyczyła projektów kolejnych spotkań. Klubowiczki wyraziły chęć wzięcia udziału w warsztatach florystycznych, które zaplanowałyśmy na 6 czerwca br. Padły również propozycje innych, podobnych warsztatów o tematyce związanej z różnymi świętami. Na zakończenie rozgorzała dyskusja o uprawie roślin, niebezpiecznym barszczu Sosnowskiego, ukorzenianiu sadzonek, jednym słowem - zebranie działkowców. Dyskusja była tak emocjonująca, że spotkanie trwało prawie trzy godziny.