Zwieńczeniem przygotowań przedświątecznych Klubu Pasjonatów była wspólna Wigilia zorganizowana 14 grudnia w Filii nr 1 w Józefowie. Złożyliśmy sobie życzenia, ucztowaliśmy, a każdy przyniósł ze sobą smaczną potrawę - na stole znalazły się m.in. śledzie, pierogi, sałatki, makowiec. Dla Pasjonatów była to też dobra okazja na podziękowanie pracownikom Biblioteki - Pani Wandzie Orzechowskiej za jej dotychczasową pracę animacyjną, mobilizowanie do różnego typu działań. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że liczą na jej dalszą aktywność. Był czas życzeń dla Izabeli Kowalskiej, pracownika filii, która wkrótce wychodzi za mąż. Wszyscy jej kibicują na Nowej Drodze Życia! Podziękowania otrzymała również Pani Monika Dziedzic, nowy kierownik filii, za przyjazną atmosferę oraz prowadzenie kursu komputerowego, w którym uczestniczy część Pasjonatów. Nie ukrywamy, że nam pracownikom biblioteki, było niezwykle miło, że nasza praca została doceniona przez Klubowiczów, a zarazem czytelników naszej biblioteki. Dziękujemy wszystkim!!!

Oprac. MD

Drugie spotkanie Pasjonatów z cyklu zajęć bożonarodzeniowych w Filii nr 1 w Józefowie już za nami. 7 grudnia nasze Klubowiczki przygotowywały stroiki, które będą piękną ozdobą podczas tegorocznych Świąt. Jedna z Pań podarowała naszej Filii cudny kosz, który już nadaje wnętrzom świątecznego klimatu. Warsztaty po raz kolejny poprowadziła niezastąpiona Hanna Wojaczek. Wszystkim bardzo dziękujemy! Zapraszamy Państwa do Galerii zdjęć.

Oprac. IK

W Filii nr 1 w Józefowie znów dużo się dzieje! Tym razem za sprawą Klubu Pasjonatów, który już wprowadza do biblioteki atmosferę Świąt. 30 listopada odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu zajęć bożonarodzeniowych - projektowanie kartek świątecznych. Warsztaty poprowadziła Hanna Wojaczek. Zapraszamy do Galerii zdjęć.

Oprac. IK

Po wakacjach spotkania Klubu Pasjonatek wróciły do stałego kalendarza Filii nr 1 w Józefowie - spotykamy się w każdy czwartek o godz. 10:00.

Podczas ostatnich zajęć, 21 września, uczyłyśmy się wykonywać kwiaty z bibuły. Pod okiem instruktora Pani Hanny Wojaczek powstały przepiękne róże, astry i inne rodzaje, z których utworzyłyśmy wyjątkowej urody bukiety.

Oprac. MD

Pierwsze po przerwie urlopowej spotkanie Klubu Pasjonatów odbyło się 1 września, w dniu rozpoczęcia zajęć szkolnych. Okazję tę uczciłyśmy gadżetami pierwszoklasistów. Bibliotekarki przebrały się nawet za uczennice. Przy kawie, herbacie i ciastach własnego wyrobu wspominałyśmy minione wakacje i planowałyśmy tematy najbliższych spotkań Klubu. Swobodna dyskusja objęła także wiele innych tematów. Rozmawiałyśmy o wystawach psów rasowych, granicach tolerancji wobec przemocy i wandalizmu oraz różnych – dobrych i złych zachowaniach dzieci i młodzieży. Poruszyłyśmy także, istotny dla mieszkańców Józefowa, problem dostępności mini-siłowni, którą niedawno uruchomiono w parku, przy budynku Biblioteki i Domu Kultury. W późnych godzinach popołudniowych oraz we wszystkie dni wolne od pracy teren jest zamknięty i niedostępny dla chętnych do ćwiczeń. Postanowiłyśmy wystąpić z prośbą do Urzędu Gminy o rozwiązanie kłopotliwej sytuacji. Członkinie Klubu zobowiązały się do zebrania możliwie dużej liczby podpisów pod petycją.