Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

RELACJA - SPOTKANIE Z JANINĄ JABŁOŃSKĄ

18 maja w Centrum Inicjatyw Społecznych w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Poznańskiej 292 Biblioteka zorganizowała kolejne spotkanie z ożarowską historią… Naszym gościem była pani Janina Jabłońska, autorka ożarowskiego herbu, malarka, wieloletni plastyk ożarowskiej huty i nauczyciel plastyki w ołtarzewskiej szkole podstawowej.

Na spotkaniu było serdecznie i miło, nie tylko dzięki darowi opowiadania Pani Janiny, ale i gościom, którzy przyszli jej posłuchać. Wśród publiczności zawitali dawni uczniowie opowiadającej, jej koleżanki, a wszyscy dostali świadectwo, czym jest dobra i życzliwa ludziom praca. Nie obyło się bez humoru, ale i poważnych dociekań; już wiemy dlaczego herb Ożarowa ma taką a nie inną symbolikę i co konkretnie chciała nim wyrazić autorka.

Co więcej, z czego bardzo się cieszymy, autorka identyfikacji naszego Miasta przekazała do zbiorów Biblioteki swoje pierwsze próby i szkice na których widać jeszcze pomysły wcześniejsze niż oficjalny i ostatni projekt herbu Ożarowa Mazowieckiego. Wkrótce udostępnimy je publicznie, a sami zapraszamy do spotkań z historią mówiona miasta w bibliotecznej zakładce "regionalia"

/wa/