Bibliografia

SKMBT C20316022515211

Nadarzyn na przestrzeni wieków. Historia Nadarzyna od średniowiecza po czasy współczesne / [ Heldruk H. Rąbalska, zespół red. przy UG Nadarzyn.]

Nadarzyn: 2014.

94(438)

Wydanie jubileuszowe książki o historii Nadarzyna. Publikacja opisuje ponad pięć wieków dziejów historycznej miejscowości. Autorzy w treści odnieśli się do początków osadnictwa na tym terenie. Opisują historię kościoła parafialnego oraz nakreślają sylwetki jego duszpasterzy i miejskiej nekropolii. Czytelnicy odnajdą tu wiele informacji dotyczących struktury społecznej i narodowościowej obszaru oraz rozwoju gospodarczego Nadarzyna na przestrzeni wieków.

Okres najnowszej historii Nadarzyna cechuje głównie tematyka przemian ustrojowych i ich wpływu na życie mieszkańców. Główny rozwój miejscowości został skierowany na rozwój instytucji publicznych, oświatowych i kulturalnych, inwestycje w działalność opiekuńczo-wychowawczą i harcerstwo oraz działalność lokalnych stowarzyszeń.