Zabytki

Wystawa-Dawny Ożarów Mazowiecki na fotografii

W Ożarowie Mazowieckim u zbiegu ulic Radziwiłłów oraz Poznańskiej otwarto wystawę uliczną pt. „Dawny Ożarów Mazowiecki na fotografii”. Mieszkańcy naszego miasta mogą zapoznać się z historią regionu poprzez wielkoformatowe obrazy umieszczone na ogrodzeniu byłej Fabryki Kabli. Zdjęcia pochodzą z różnych okresów historycznych i upamiętniają ważne wydarzenia z historii Ożarowa Mazowieckiego. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali przedstawiciele władz lokalnych oraz samorządu województwa i Kancelarii Prezydenta.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do odwiedzania wystawy podczas spacerów i wycieczek rekreacyjnych.

img 0642

Przy okazji tworzenia wystawy wydano album autorstwa Macieja Cieślaka i Agnieszki Kowalskiej pt. "Dawny Ożarów Mazowiecki w obiektywie". PUblikacja została dofinasowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader PROW na lata 2007-2013. Jest dostępna także w wersji elektronicznej na stronie www.pwz.pl.

img 0641