Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

Z okazji obchodzonego w dniach 8-15 maja Tygodnia Bibliotek, który jest czasem szczególnej promocji czytelnictwa, Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim gościła w swojej Fili w Święcicach autora książek dla dzieci i młodzieży, pana Tomasza Trojanowskiego.

Pisarz spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Święcicach. Opowiadał o swoich pierwszych dziecięcych lekturach, które przenosiły go w magiczny świat. Tam wraz z bohaterami książek przeżywał niezwykłe przygody i dzielił ich emocje. Do tego świata zawsze chętnie powracał.

spotkanie t

Tomasz Trojanowski zaprezentował uczestnikom spotkania niektóre swoje książki - „Kocie historie”, „Misja Lolka Skarpetczaka”, „Włochacz i obca cywilizacja”. Pytany o inspiracje twórcze, powiedział, że zaczął pisać, aby innym dawać to, co jemu sprawiało kiedyś i teraz największą przyjemność.

trojamowski

Autor zachęcał młodych ludzi do czytania, gdyż, jego zdaniem, książki są najlepszą pożywką dla rozwijania wyobraźni. Wyobraźni, która niezbędna jest do dobrej zabawy, ale też pozwala przewidywać konsekwencje naszych działań.

Uczniowie mieli też okazję wysłuchać fragmentów „Kocich historii” w przezabawnej interpretacji autora.

Na zakończenie chętni mogli nabyć książkę Tomasza Trojanowskiego z jego dedykacją  i autografem

w swiecicach