Ogłoszenia

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim złożyła wniosek w programie grantowym Fundacji BGK "Na dobry początek!" i otrzymała dofinansowanie projektu "CZYTANIE NA TRAWIE - rodzinne spotkania z książką". W ramach projektu od marca 2018 roku spotykać się będziemy w plenerze z dziećmi i rodzicami w Duchnicach. Święcicach, Józefowie i Macierzyszu. Wszędzie, gdzie trafimy, zostawimy po sobie pamiątki w postaci książek i audiobooków. Informacje o projekcie na bieżąco pojawiać się będą na naszej stronie.

Do zobaczenia wiosną!!

Walery Sleżuk jest malarzem pochodzenia ukraińskiego, który kilka lat temu znalazł swoje miejsce w Polsce. Jego twórczość obejmuje motywy kresowe, pejzaże wiejskie, martwe natury, portrety. Wszystko przesycone jest nostalgią do minionego czasu - bliskości z naturą, rytmem przyrody.

Jego prace wystawiane były w Odessie, Łucku, Czerniowcach, Kijowie, Warszawie, Żyrardowie, Lublinie, Milanówku, Ursusie, Wołominie, Grodzisku Mazowieckim, Józefowie, a także w Ożarowie Mazowieckim. Wystawa obrazów olejnych artysty z możliwością zakupu wybranego dzieła trwa w holu biblioteki do 15 stycznia.  Serdecznie zapraszamy!

WALERY LE 1

Oprac. WA

Informujemy, iż z powodu pożaru Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Szkolnej 2 (Oddział dla Dzieci i Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży) będzie zamknięta do odwołania.

Odwołane zostają również wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie zajęcia i warsztaty.

Wszystkich naszych sympatyków pragniemy uspokoić - nikomu się nic nie stało, zbiory i wyposażenie niezniszczone. Dzięki błyskawicznej akcji druhów strażaków z OSP w Ożarowie Mazowieckim nadal mamy naszą bibliotekę.  Ucierpiały tylko - w wyniku akcji gaśniczej - pomieszczenia administracyjne: pokój socjalny, pokój dyrektora, magazynek i korytarz. Czeka nas gruntowny remont.

Obecnie czynna jest - raptem jedyna nasza biblioteka - Filia Nr 1 w Józefowie. Zapraszamy w godzinach pracy placówki.

Od 1 lipca do 26 sierpnia filia będzie czynna codziennie oprócz sobót i świąt w godzinach 10.00 - 18.00.