Ogłoszenia

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA to kolejna odsłona kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.
W ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce na dzieci w wieku 3-6 czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz trzylatki, teraz wyprawki trafią także do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W okresie Świąt Wielkanocnych Biblioteki będą czynne w godzinach:

Wielki Czwartek - bez zmian

Wielki Piątek: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży oraz Oddział dla dzieci - 8.00-14.00

Filia nr 1 w Józefowie: 12.00-16.00

Filia nr 2 w Święcicach: zamknięta

Wielka Sobota: wszystkie placówki zamknięte

Ze smutkiem informujemy, że 17 października pożegnaliśmy Śp. Stefana Lewandowskiego, doktora nauk humanistycznych, autora między innymi książek „Dzieje Ziemi Ożarowskiej na tle historii Mazowsza i Warszawy", „Dzieje dóbr ziemskich Kręczki i Kaputy od XVI do XXI wieku", „Dyskryminacja chłopów przez komunistów w Polsce Ludowej". Dr Stefan Lewandowski w latach 2005-2010 pełnił społecznie funkcję Przewodniczącego Rady Bibliotecznej działającej przy Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. W roku 2011 został laureatem Nagrody Honorowej Gminy Ożarów Mazowiecki „Felicja". Odszedł 11 października po długotrwałej, ciężkiej chorobie przeżywszy 81 lat. Rodzinie i przyjaciołom przekazujemy serdeczne wyrazy współczucia.