"Odjazdowy Bibliotekarz" jedzie tradycyjnie jako rajd towarzyszący.

Przypominamy - będziemy rozpoznawani po elementach ubioru w kolorze pomarańczowym.

Zapisy i wpłacanie wpisowego możliwe również w siedzibie Biblioteki przy ul. Szkolnej 2 do najbliższego piątku do godz. 12.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

Czy jest coś lepszego niż czytanie? A piękniejszego niż róża? A jeśli można to połączyć? Nam się udało! 23 kwietnia, czyli podczas Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich nasza uśmiechnięta, kolorowa brygada specjalna, w ramach happeningu „Książka i róża” wyruszyła na ulice Ożarowa, żeby obdarować Was pięknymi kwiatami i specjalnym zaproszeniem do Biblioteki. Prawie 250 róż rozeszło się jak świeże bułeczki. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością
i uśmiechem ze strony przypadkowo napotkanych przechodniów.
Nie obyło się też bez wizyt w miejscowych urzędach, sklepach, bankach i innych instytucjach. Byliśmy wszędzie tam gdzie spotkać można Przyjaciół Biblioteki.

Był to wyjątkowy sposób promowania czytelnictwa. Nam, bibliotekarzom podobało się bardzo, mamy nadzieje, że Wam też. Otrzymaliśmy zastrzyk pozytywnej energii, którym zamierzamy dzielić się każdego dnia. Mamy nadzieje, że w podobnych okolicznościach spotkamy się już za rok. Póki co do zobaczenia w Bibliotece.

Przegapiliście to wyjątkowe wydarzenie? Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii z tego dnia. Życzymy dobrej zabawy podczas oglądania, podobnej do tej jaką mieliśmy my, rozdając róże!

Oprac. MZ

W środę 27 kwietnia w Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Książka z autografem”. Tym razem gościem była pani Małgorzata Sambor-Cao, autorka serii „Sapere aude”. Powiedzieć, że było to wyjątkowe spotkanie z wyjątkową osobą, to jak nic nie powiedzieć. Rozmowa przebiegała w ciepłej, domowej atmosferze, nie obyło się bez żartów, drobnych anegdot i dużej dawki pozytywnej energii. Pani Małgorzata opowiedziała nam o tym, jak powstawały książki, czemu zdecydowała sama je wydać, a przede wszystkim wyjaśniła, co oznacza tytuł „Sapere aude”, czyli „odważ się być mądrym”.

Komu nie udało się przyjść na spotkanie, nic straconego, bardzo łatwo możecie nadrobić zaległości. W Bibliotece nadal czekają książki do kupienia. Wkrótce też znajdą się na półce z nowościami w naszej Wypożyczalni. Liczymy, że pani Małgorzata odwiedzi nas przy okazji promocji kolejnego, trzeciego już tomu „Sapere aude”. Nie możemy się doczekać.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego spotkania.

Oprac. MZ

Udział w II Ogólnopolskim Czytaniu „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz za nami. Zaproszenie do rodziny Borejków otrzymała młodzież z klas 5 E i 7 D ze Szkoły Podstawowej nr 1, czyli stali bywalcy spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży.

Po wspólnym obejrzeniu wywiadu z Autorką, przeprowadzonego przez Elżbietę Olszewską z Fundacji "Cała Polska czyta dzieciom", przeczytaliśmy fragmenty "Ciotki Zgryzotki" - 22-go już tomu cyklu. Następnie w grupach przystąpiliśmy do przygotowania reklam, zachęcających młodego czytelnika do sięgnięcia po książki, które już od wielu lat uczą i bawią pokolenia czytelników. Ponieważ nie było to nasze pierwsze spotkanie z Borejkami w tym gronie, praca nad reklamą poszła sprawnie i szybko. Pojawiły się ciekawe slogany reklamowe: "Czytaj, bo warto!", "Jeżycjada jest The Best!", "Nie czytałeś?? Przeczytaj!!". Książki pani Małgorzaty jeszcze długo nie zejdą z listy bibliotecznych bestsellerów, nie tylko dzięki akcji Wydawnictwa Akapit PRESS, w której wzięliśmy chętnie udział, czy przygotowanym prez nas reklamom. Jest to po prostu wspaniała literatura, pełna ciepła i wartości, książki te zawsze z przyjemnością polecamy młodym Czytelnikom!

Literackie spotkania

Oprac. ES

14 kwietnia w filii nr 1 w Józefowie odbył się koncert Janka Traczyka. Wokalista i aktor znany jest m.in. z musicalu "Metro", "Notre Dame de Paris" oraz "Piloci", obecnie możemy go też oglądać w telewizyjnym programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

Janek szybko zdobył sympatię licznie zgromadzonej publiczności. Zaprezentował własne kompozycje (m.in. Chciałbym to być ja, When We Talk, Rapsodia chińska) oraz interpretacje utworów z repertuaru Leonarda Cohena, zespołu Fools Garden, a nawet Zenka Martyniuka. Przed występem udało nam się krótko porozmawiać z artystą - poznaliśmy kulisy zdobycia roli Jana w "Metrze" oraz dowiedzieliśmy się co stanowiło dla Janka największe wyzwanie w życiu zawodowym. Nie zabrakło tematu książek! Oczywiście spytaliśmy o ostatnio przeczytaną pozycję i rodzaj literatury jaki preferował w młodości - zatem obecnie na tapecie u Janka jest "Behawiorysta" Remigiusza Mroza, a jeden z ulubionych autorów z dzieciństwa to Tolkien.
Profesjonalizm artysty, jego charyzma i humor sprawiły, że był to dla wszystkich niezapomniany wieczór! Po koncercie wszyscy chętni mieli okazję do osobistej rozmowy i zdobycia cennego autografu.
Organizatorami wydarzenia była Filia nr 1 Biblioteki Publicznej oraz Filia Domu Kultury „Uśmiech” w Józefowie.

Dziękujemy za wzorową współpracę pracownikom Domu Kultury "Uśmiech" - Agnieszce Kowalskiej oraz Waldemarowi Dąbrowskiemu.

Oprac. MD