Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim

ogłasza nabór na cykl zajęć w programie Mądrzy Cyfrowi,

który przeprowadzony zostanie w II tygodniu ferii zimowych, w dniach 4-8 lutego w godzinach 10.00-14.00

w Oddziale Dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Szkolnej 2.

Zapisy: /22/ 722 12 65 lub osobiście w Bibliotece.

Mądrzy Cyfrowi to pierwszy w Polsce projekt edukacji cyfrowej realizowany wspólnie z Google.org skierowany do nastolatków, obejmujący teren całej Polski, którego celem jest rozwijanie umiejętności cyfrowych przy jednoczesnym kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych. Projekt realizowany jest przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org – charytatywnego oddziału Google.

To bardzo sympatyczne święto, przypadające w listopadzie, w naszej Bibliotece obchodziliśmy dosyć długo, bo prawie miesiąc. Trudno się dziwić - dzieci na całym świecie przecież uwielbiają misie, chcą je przytulać i słuchać opowieści o nich. W tym roku do najmłodszych przyszedł Misiu Fisiu, którego przygody opisał Wojciech Bonowicz. Z Misiem Fisiem mielismy "dobry dzień, dobry dzień", ponieważ wszystko robiliśmy - jak miś - dwa razy. Odwiedziliśmy Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Gumisie, Troskliwe Misie, Misia Uszatka oraz Maszę i Niedźwiedzia, sprawdziliśmy, kiedy niedźwiadki mają urodziny, kim są ich przyjaciele i kto spisał lub sfilmował ich przygody. Na zakończenie uczestnicy wykonali swoje misie, które poszły wraz z nimi do szkół i przedszkoli.

Oprac. ES

Zima to czas, w którym trudniej dotrzeć do Biblioteki, tradycyjnie więc ruszyłyśmy z Wypożyczalnią Dobrej Zabawy do szkół i przedszkoli.

Byłyśmy w Szkole Podstawowej w Duchnicach, Szkole Podstawowej nr 2 (Ołtarzew), Przedszkolu Sióstr Urszulanek i Przedszkolu w Macierzyszu. Od dzieci dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy o Świętym Mikołaju, oczywiście głośno czytałyśmy, a każdy uczestnik zajęć wyszedł z nich z własnoręcznie wykonanym, niepowtarzalnym Mikołajem. Nie tylko Mikołaj odwiedza więc dzieci - w tym roku w objazdową, magiczną podróż z książką wyruszyły: Ewa Krupa, Hanna Wojaczek i Ewa Sobieraj.

Oprac. ES

Dnia 8 grudnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim odbył się Ożarowski Dzień Wolontariusza. Wydarzenie to było przeznaczone dla wszystkich grup wolontariackich w gminie, miało na celu integrację środowiska, a ważnym elementem było także podsumowanie naszej całorocznej pracy.

Trzy dni intensywnych działań w Pracowni Świętego Mikołaja zaowocowały powstaniem fantastycznych (i fantazyjnych) kartek świątecznych. W warsztatach, prowadzonych przez Hannę Wojaczek, udział mógł wziąć każdy - bez wiekowych ograniczeń. Mamy nadzieję, iż cudowne kartki z dobrymi życzeniami nie tylko wprowadzą obdarowanych w świąteczny nastrój, ale też wywołają uśmiech na twarzach. Kolejna mikołajowa pracownia tradycyjnie za rok!