Biblioteka Powiatowa dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim przejęła zadania biblioteki powiatowej na mocy porozumienia zawartego między samorządami szczebla powiatowego i gminnego, które zostało podpisane 15.12.2008 przez Burmistrza Kazimierza Stachurskiego i Zarząd Powiatu w osobach Starosty Jana Żychlińskiego i Wicestarosty Leszka Tokarczyka. Biblioteka Powiatowa dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego obejmuje nadzorem merytorycznym 7 Gminnych Bibliotek Publicznych i ich 11 filii.

Sieć Biblioteczna Powiatu:

1. Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim z 2 filiami w Józefowie i Święcicach.

2. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Błonie z 4 filiami w Bieniewicach, Radzikowie, Górnej Wsi i Passie.

3. Biblioteka Publiczna w Łomiankach z 2 filiami w Dziekanowiei Dąbrowie.

4. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Leszno i jej 2 filie w Zaborowie i Czarnowie.

5. Gminna Biblioteka Publiczna w Izabelinie.

6. Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Babicach.

7. Biblioteka Publiczna Gminy Kampinos.

Struktura organizacyjna BP dla PWZ:

Dyrektor - Elżbieta Paderewska
Instruktor - Ewa Bojarowska

Uroczysta inauguracja działalności powiatowej Biblioteki została opisana przez redaktora Wojciecha Kudzię na łamach PORTALiKu Ożarowskiego - Artykuł