24 SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych było dowodem na to, że czytanie książek w Polsce, wbrew opiniom, ma się dobrze!

Co miesiąc grupa osób spotyka się w bibliotece, by wymienić się poglądami na temat przeczytanej lektury. Możliwość wysłuchania i wyrażania opinii o książce daje uczestnikom wiele przyjemności
i sprawia, że „jeden tytuł czytamy wielokrotnie”. To jest urok i czar Dyskusyjnych Klubów Książki, które przyciągają miłośników literatury, rozmów i dobrej kawy. Spotkanie, którego bohaterką była książka pt. „Lokatorka” JP Delaney’a w świetnym tłumaczeniu Mariusza Gądka, odbyło się właśnie w charakterystycznym klimacie klubów.

„Lokatorka” to pozycja z gatunku thriller psychologiczny z wartką akcją i ciekawymi opisami kulinarnymi. Dwie kobiety. Wiele podobieństw: włosy, oczy, marzenia, pragnienia, chęć zmiany, odzyskania kontroli nad życiem.

Cytaty z dyskusji naszych Klubowiczek : „świetnie się czytało”, „sugestywne opisy”, „obsesje są niebezpieczne”, „naiwność bohaterek bywa denerwująca”, „chęć zmiany zaślepia”, „sugestywne opisy przyrządzania potraw oraz scen erotycznych”. Na jesienną pluchę polecamy w skali 0-10 dając wysoką notę 7.

Oprac. EB