Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Konkursy

WYNIKI KONKURSU "BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ"


 

 Na fotografii praca Antka Racinowskiego

 

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Szkolnej 2, w roku jubileuszowym 70-lecia Biblioteki, dnia 6 kwietnia 2018 r. ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci pn. „Biblioteka moich marzeń”. Na konkurs zgłoszono 35 prac, zgodnych z wymogami Regulaminu.

 

GALERIA PRAC

 

Komisja w składzie:

  1. Ewa Bojarowska – przewodnicząca,
  2. Anna Rębisz,
  3. Wojciech Albiński,

 

przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

a/ w kategorii „Przedszkolaki”

1 miejsce: Olga Wądołowska: za wyniesienie biblioteki i książek z budynku, połączenie ich z przyrodą, a nawet – pokazanie, że potrafią być słodkie jak owoce i rosnąć na drzewach.

2 miejsce ex aequo: Tymon Maciejewski, Julia Żukowska, Magdalena Żukowska.

 

b/ w kategorii 7-10 lat:

1 miejsce: Julia Stelmach: za bardzo konkretną wizję, umiejętność rozróżnienia stref w bibliotece zgodnie ze swoimi zainteresowaniami (historia, sport, dzieci) i przestrzeń, którą czuć z rysunku.

2 miejsce: Gabriela Pepla: za nowoczesną wizję, która jest bardzo bliska nadchodzącej, skomputeryzowanej rzeczywistości, ciekawe rozwiązanie do podawania książek i miejsce do własnej pracy.

3 miejsce: Julia Włodawska: za fantazję, za radość, za umiejętność pokazania, że książki potrafią porwać nawet w kosmos jak rakieta i za to, że autorka to samo zobaczyła w bibliotece.

Wyróżnienia: Maja Dudek, Kalina Ciok: za klimat zabawy, umiejętność stworzenia przytulnego, przyjemnego dla dzieci miejsca, w którym mogą znaleźć się nawet ptaki, kwiaty i bujawki.

 

c/ w kategorii 11-13 lat prac nie zgłoszono, w związku z tym przyznano nagrody pozaregulaminowe:

- Nagroda Publiczności dla Sary, Mai Majewskiej, wyłoniona w anonimowym głosowaniu otwartym na profilu Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim na Facebook’u,

- Specjalne wyróżnienie dla Antka Racinowskiego od Zespołu Biblioteki Publicznej, który „na punkcie książek ma kota”.

 

Wręczenie nagród, ufundowanych przez Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. „Bronisze”, oraz pamiątkowych dyplomów odbędzie się dnia 26 maja 2018 roku o godzinie 15.00 podczas „Miasteczka Uśmiechu. Rodzinnego festynu z okazji Dnia Dziecka i Mamy” na boisku sportowym UKS Ołtarzew.

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!