WAGON KULTURY W BIBLIOTECE W JÓZEFOWIE - RELACJA

Wrzesień był miesiącem imprez plenerowych - rozpoczęliśmy go Dożynkami Gminnymi i zakończyliśmy Wagonem Kultury. Ta ostatnia impreza odbyła się na terenie placu zabaw przy Filii w Józefowie, a zorganizowana została dzięki Stacji Muzeum. Już od godziny 13.00 chętni (bez ograniczeń wiekowych) mogli podziwiać wystawę interaktywną poświęconą wszystkiemu, co z koleją związane: sygnalizacji, budynkom dworcowym i torom, taborom kolejowym i wielkim konstrukcjom, po których pociągi się poruszają. Dla najmłodszych przygotowane były ogromne puzzle oraz kolejki do składania, a dla młodzieży warsztaty modelarskie i Kleksografia, czyli historia książki. Podczas warsztatów młodzież tworzyła miniatury ogromnych konstrukcji, pisała piórem i atramentem, zdobywając przy okazji wiedzę i umiejętności manualne.

Część druga wydarzenia dedykowana była dorosłym. Odbyło się wówczas spotkanie z Andrzejem Mellerem, polskim dziennikarzem, reportażystą i korespondentem wojennym.

Oprac. ES