SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANDRZEJEM MELLEREM

30 września w Filii nr 1 w Józefowie odbyło się spotkanie z Andrzejem Mellerem, polskim dziennikarzem, reportażystą i korespondentem wojennym. Spotkanie poświęcone było książce "Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie"  wydanej w roku 2016, a jej autor w barwny i ciekawy sposób opowiedział uczestnikom o swoim pobycie w Azji.

Usłyszeliśmy opowieść o Wietnamie, podaną w bardzo przystępny, interesujący, miejscami humorystyczny sposób, okraszoną slajdami, zdjęciami, anegdotami… Poznaliśmy Wietnam wielu twarzy: niesamowite miejsca, plemiona górskie, egzotyczne owoce, sympatycznych mieszkańców, niespotykane u nas smaki i potrawy, ale także komunizm trzymający mocno w ryzach obywateli. Autor pokazał nam kolorowy świat miast, wyjątkowej urody architekturę, a nawet przedstawił niektórych bohaterów książki. Dzięki opowieści pana Andrzeja na chwilę w magiczny sposób przenieśliąmy się do krainy różnorodności...

Spotkanie było jednym z działań Stacji Muzeum w projekcie pod nazwą "Wagon Kultury" i - jak na prawdziwy wagon przystało - nie mogło zabraknąć akcentów kolejowych. W prezentacji pojawiły się zdjęcia torów kolei dojazdowej do stolicy oraz opowieść o zakazanych przez władzę, niebezpiecznych zachowaniach mieszkańców m.in. o podgrzewaniu potraw na kolejowych szynach.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie, a z panem Andrzejem mamy nadzieję spotkać sie jeszcze w ożarowskiej bibliotece.

Oprac. ES