BIBLIOTEKA PRZYJAZNA ZWIERZĘTOM - DOMKI DLA KOTÓW

Zima to okres, kiedy zwierzęta najbardziej potrzebują naszej pomocy. O tej porze roku trudno im zdobyć pożywienie i dostęp do wody, czy znaleźć bezpieczne i ciepłe schronienie. Bezpańskie koty potrzebują z naszej strony szczególnej opieki i troski.

Dlatego przed zimą Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim już po raz drugi, wraz z Fundacją „Chcę Mieć Przyszłość”, zorganizowała warsztaty budowy styropianowych domków dla kotów. Podczas spotkania rodzinne zespoły wykonały 10 domków, które już wkrótce pojawią się w mieście i okolicach. Gościem honorowym warsztatów był zaprzyjaźniony Gucio, kocurek który testował wszystkie zbudowane domki.

Pamiętajmy – kotów żyjących w mieście, takich które nigdy nie miały właściciela i nie mieszkały w domu, nie należy łapać ani odwozić do schroniska, gdyż i tak w nim nie przeżyją. Można im jednak pomóc na kilka sposobów, a odwdzięczą się łapiąc szkodniki, za którymi człowiek nie przepada. Dokarmiajmy je zimą i dbajmy o zapewnienie schronienia przed mrozem i śniegiem. To dzięki osobom, które pomagają im przetrwać ten najtrudniejszy czas, wolnożyjące mruczki mają szanse na przeżycie.

Ważna informacja: Fundacja „Chcę Mieć Przyszłość” poszukuje pilnie domów stałych lub tymczasowych dla 5 kociaków zabranych z PGR-u w Płochocinie. To, o co Państwa prosimy - to wzięcie nowego domownika na czas poszukiwania mu domu docelowego, podarowanie potrzebującemu kotu odrobiny uwagi i miejsca we własnym domu – po to, aby małego kociaka oswoić przed adopcją, zrobić mu zdjęcia i ogłaszać. Chętnych prosimy o kontakt z Fundacją: Ewa Komor-Mazur tel.: 604-666-643. Powiemy wszystko: o idei domu tymczasowego, o tym, czego można się spodziewać (problemy i radości) oraz jakie wsparcie zapewnia Fundacja.

Oprac ES