ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2018

To bardzo sympatyczne święto, przypadające w listopadzie, w naszej Bibliotece obchodziliśmy dosyć długo, bo prawie miesiąc. Trudno się dziwić - dzieci na całym świecie przecież uwielbiają misie, chcą je przytulać i słuchać opowieści o nich. W tym roku do najmłodszych przyszedł Misiu Fisiu, którego przygody opisał Wojciech Bonowicz. Z Misiem Fisiem mielismy "dobry dzień, dobry dzień", ponieważ wszystko robiliśmy - jak miś - dwa razy. Odwiedziliśmy Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Gumisie, Troskliwe Misie, Misia Uszatka oraz Maszę i Niedźwiedzia, sprawdziliśmy, kiedy niedźwiadki mają urodziny, kim są ich przyjaciele i kto spisał lub sfilmował ich przygody. Na zakończenie uczestnicy wykonali swoje misie, które poszły wraz z nimi do szkół i przedszkoli.

Oprac. ES