MĄDRZY CYFROWI - NABÓR DO PROGRAMU

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim

ogłasza nabór na cykl zajęć w programie Mądrzy Cyfrowi,

który przeprowadzony zostanie w II tygodniu ferii zimowych, w dniach 4-8 lutego w godzinach 10.00-14.00

w Oddziale Dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Szkolnej 2.

Zapisy: /22/ 722 12 65 lub osobiście w Bibliotece.

Mądrzy Cyfrowi to pierwszy w Polsce projekt edukacji cyfrowej realizowany wspólnie z Google.org skierowany do nastolatków, obejmujący teren całej Polski, którego celem jest rozwijanie umiejętności cyfrowych przy jednoczesnym kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych. Projekt realizowany jest przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org – charytatywnego oddziału Google.

W ramach akcji “lato i zima w mieście” wybrane szkoły i biblioteki w każdym województwie, w tym także z obszarów wiejskich, zorganizują dla młodzieży zajęcia rozwijające umiejętności cyfrowe oraz odpowiedzialne postawy społeczne. Nastolatki dowiedzą się m.in. jak tworzyć wirtualną rzeczywistość oraz poznają podstawy montażu wideo w 3D, narzędzia do pracy zespołowej czy zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii młodzież w kreatywny sposób będzie trenować praktykowanie wartości takich jak szacunek, uczciwość, mądrość i odwaga cywilna.

Ogłaszając program, Jacquelline Fuller, prezes Google.org podkreśliła: „Każdego dnia widzimy rosnącą potrzebę zapewnienia, by każdy miał równy dostęp do szans i możliwości, jakie zapewnia internet. Dlatego Google inwestuje w Polsce w programy i inicjatywy, które pomagają w podnoszeniu kompetencji cyfrowych i odpowiedzialnym korzystaniu z możliwości nowych technologii.”

Jak dodała Irena Koźmińska, Prezes Fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom”, głównego organizatora programu: „Powinniśmy dążyć do harmonii pomiędzy sferą używanych przez nas narzędzi cyfrowych, a sferą praktykowanych przez nas wartości. Wtedy postęp technologiczny będzie oznaczał zmiany na lepsze”.

Projekt Mądrzy Cyfrowi realizowany będzie przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” ze wsparciem Google.org. W formie pilotażowej projekt ruszy w lecie 2018 r., a zimą 2019 r. obejmie swoim zasięgiem kilkaset szkół i bibliotek z całego kraju. Wartość grantu na realizację projektu to 500 tysięcy dolarów. „Mądrzy Cyfrowi” są pierwszym programem wspartym przez Google.org w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie mądrzycyfrowi.pl oraz w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim.

Zajęcia poprowadzą Ewa Krupa i Ewa Sobieraj.