SPOTKANIE AUTORSKIE Z AŁBENĄ GRABOWSKĄ - 2. URODZINY DKK

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Książka z Autografem” w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. Naszym mikołajkowym gościem była Ałbena Grabowska, autorka powieści najchętniej wypożyczanych przez ożarowskich czytelników. Powieści bardzo różnych - od obyczajowych zaczynając, poprzez sagi, książki dla dzieci i młodzieży, po… kryminały. Co ciekawe - autorka urodzona w Pruszkowie, mieszkająca w sąsiadującym z nami Brwinowie.

Ałbena Grabowska wspomniała, iż lubi czujność czytelnika w połowie książki „uśpić” tak, aby zaskoczyć zakończeniem. O sobie mówi skromnie, widać jednak, że pisanie to dla niej nie tylko zawód, ale też pasja. Zbieranie faktów, ciekawostek z miejsca zamieszkania, osadzanie bohaterów w konkretnych realiach, gromadzenie wspomnień rodzinnych, zapisywanie snów i, oczywiście, trudy łączenia zawodu lekarza z pracą pisarza – o tym wszystkim rozmawialiśmy podczas spotkania, które zdaniem uczestników trwało zbyt krótko… Goście zgodnie potwierdzili, iż w takiej atmosferze i z tak interesującą pisarką, mogliby rozmawiać o wiele dłużej i wiele pytań jeszcze chcieliby zadać.

Spotkanie włączyło się w obchody 2. urodzin Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, działającego przy ożarowskiej bibliotece. Prowadziła je instruktor Ewa Bojarowska, która wraz z Elżbietą Paderewską – dyrektorem Biblioteki, comiesięczne spotkania dyskusyjne moderuje. Klub dla Dorosłych działa w ramach ogólnopolskiego programu Instytutu Książki, spotkania odbywają się regularnie raz w miesiącu, w każdą pierwszą środę. Przez te dwa lata Klubowiczki przeczytały ponad 20 książek, w tym „Lady M” Ałbeny Grabowskiej. W swoich opiniach nie zawsze zgodnie oceniają kunszt pisarski i tematykę poruszaną przez autorów, jednak ta książka spotkała się z najwyższą oceną.

Członkinie Klubu zgodne są co do tego, iż jego klimat sprzyja szczerym wypowiedziom, zawsze można wyrazić swoje zdanie, polecić innym przeczytane przez siebie książki i porozmawiać o różnych, wywołanych lekturą sprawach.

Gratulujemy dwóch rozczytanych lat Dyskusyjnego Klubu Książki, życzymy kolejnych, równie udanych!

Oprca. ES