AUKCJA ILUSTRACJI DO KSIĄŻKI O BĄBELKU

9 grudnia podczas Ożarowskiego Dnia Wolontariusza odbyła się ostania z imprez związanych z projektem „Ożarowiacy o Ożarowie (piszemy a później czytamy książkę o sobie)" realizowanym dzięki programowi Partnerstwo dla książki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tego dnia licytowaliśmy oryginalne ilustracje, pochodzące z wydanej już i rozdanej dzieciom książeczki „Nie pękaj! Bajka o Bąblu z Ożarowa Mazowieckiego”. I udało się! Zebraliśmy kwotę 722,00 zł! Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na działalność statutową Fundacji „Chcę Mieć Przyszłość”, czyli na pomoc zwierzętom bezdomnym, na szukanie i wspieranie domów tymczasowych i stałych w naszej gminie. Co istotne aukcja nie tylko przyniosła wymierne korzyści finansowe, ale przede wszystkim dobrze się podczas niej bawiliśmy. Nastrój licytacji i przebijanie kolejnych stawek podgrzewał zespół „Wieczorki Jazzowe”, sprzedano niemal wszystkie ilustracje, a o kilka wybranych biło się aż kilka osób. Ilustracje tematycznie związane z rejonami naszej miejscowości trafiły „na swoje miejsca”, czyli np. „Sadzawkę w Macierzyszu” wylicytowała Fundacja Nasz Macierzysz, a „Szkoła w Duchnicach” trafiła do… Szkoły w Duchnicach. Ilustracje, które nie zostały sprzedane, trafią na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 14 stycznia w Domu Kultury „Uśmiech” w Ożarowie Mazowieckim.

Aukcję w Bibliotece poprowadziły gimnazjalistki (współautorki książki) Aleksandra Hamny i Nawojka Ciborska, przy wsparciu koordynatora projektu Wojciecha Albińskiego.

Zdjęcia Victoria Tucholka

Oprac. WA