DZIEŃ KOBIET 2018 W ŚWIĘCICACH

Liczne mieszkanki wsi, a wśród nich członkinie Koła Gospodyń i wierne czytelniczki, przybyły na spotkanie "Być kobietą..." zorganizowane 8 marca w Filii Biblioteki Publicznej w Święcicach. Przy herbacie i wspólnie przygotowanym poczęstunku oraz brzmiących w tle piosenkach „z kobietą w tekście" była okazja do miłej rozmowy, wspomnień i żartów.

W wesoły nastrój wprowadziła wszystkich niezastąpiona pani Lidia Balcerzak. Czytane przez nią i dowcipnie interpretowane wiersze, również jej własnego autorstwa, oraz teksty satyryczne i skecze o kobietach i nie tylko, wywołały szczery śmiech i oklaski słuchaczek. Wielką niespodziankę wszystkim obecnym sprawiła pani Blanka Jabłońska dając popis śpiewu i gry na gitarze. Panie z uśmiechem, a czasem ze wzruszeniem słuchały wykonanych przez nią utworów, wspólnie śpiewając fragmenty bardziej popularnych piosenek.

Wszystkie uczestniczki spotkania zostały obdarowane pięknymi kwiatami ufundowanymi przez firmę AKANA oraz słodyczami zakupionymi przez firmę OMNIGENA. Sponsorom serdecznie dziękujemy za hojne wsparcie wydarzenia, które upłynęło pod znakiem dobrego humoru i świetnej zabawy.

Oprac. TS