KONCERT JANKA TRACZYKA

14 kwietnia w filii nr 1 w Józefowie odbył się koncert Janka Traczyka. Wokalista i aktor znany jest m.in. z musicalu "Metro", "Notre Dame de Paris" oraz "Piloci", obecnie możemy go też oglądać w telewizyjnym programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

Janek szybko zdobył sympatię licznie zgromadzonej publiczności. Zaprezentował własne kompozycje (m.in. Chciałbym to być ja, When We Talk, Rapsodia chińska) oraz interpretacje utworów z repertuaru Leonarda Cohena, zespołu Fools Garden, a nawet Zenka Martyniuka. Przed występem udało nam się krótko porozmawiać z artystą - poznaliśmy kulisy zdobycia roli Jana w "Metrze" oraz dowiedzieliśmy się co stanowiło dla Janka największe wyzwanie w życiu zawodowym. Nie zabrakło tematu książek! Oczywiście spytaliśmy o ostatnio przeczytaną pozycję i rodzaj literatury jaki preferował w młodości - zatem obecnie na tapecie u Janka jest "Behawiorysta" Remigiusza Mroza, a jeden z ulubionych autorów z dzieciństwa to Tolkien.
Profesjonalizm artysty, jego charyzma i humor sprawiły, że był to dla wszystkich niezapomniany wieczór! Po koncercie wszyscy chętni mieli okazję do osobistej rozmowy i zdobycia cennego autografu.
Organizatorami wydarzenia była Filia nr 1 Biblioteki Publicznej oraz Filia Domu Kultury „Uśmiech” w Józefowie.

Dziękujemy za wzorową współpracę pracownikom Domu Kultury "Uśmiech" - Agnieszce Kowalskiej oraz Waldemarowi Dąbrowskiemu.

Oprac. MD