II OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE JEŻYCJADY

Udział w II Ogólnopolskim Czytaniu „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz za nami. Zaproszenie do rodziny Borejków otrzymała młodzież z klas 5 E i 7 D ze Szkoły Podstawowej nr 1, czyli stali bywalcy spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży.

Po wspólnym obejrzeniu wywiadu z Autorką, przeprowadzonego przez Elżbietę Olszewską z Fundacji "Cała Polska czyta dzieciom", przeczytaliśmy fragmenty "Ciotki Zgryzotki" - 22-go już tomu cyklu. Następnie w grupach przystąpiliśmy do przygotowania reklam, zachęcających młodego czytelnika do sięgnięcia po książki, które już od wielu lat uczą i bawią pokolenia czytelników. Ponieważ nie było to nasze pierwsze spotkanie z Borejkami w tym gronie, praca nad reklamą poszła sprawnie i szybko. Pojawiły się ciekawe slogany reklamowe: "Czytaj, bo warto!", "Jeżycjada jest The Best!", "Nie czytałeś?? Przeczytaj!!". Książki pani Małgorzaty jeszcze długo nie zejdą z listy bibliotecznych bestsellerów, nie tylko dzięki akcji Wydawnictwa Akapit PRESS, w której wzięliśmy chętnie udział, czy przygotowanym prez nas reklamom. Jest to po prostu wspaniała literatura, pełna ciepła i wartości, książki te zawsze z przyjemnością polecamy młodym Czytelnikom!

Literackie spotkania

Oprac. ES