KSIĄŻKA I RÓŻA 2018

Czy jest coś lepszego niż czytanie? A piękniejszego niż róża? A jeśli można to połączyć? Nam się udało! 23 kwietnia, czyli podczas Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich nasza uśmiechnięta, kolorowa brygada specjalna, w ramach happeningu „Książka i róża” wyruszyła na ulice Ożarowa, żeby obdarować Was pięknymi kwiatami i specjalnym zaproszeniem do Biblioteki. Prawie 250 róż rozeszło się jak świeże bułeczki. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością
i uśmiechem ze strony przypadkowo napotkanych przechodniów.
Nie obyło się też bez wizyt w miejscowych urzędach, sklepach, bankach i innych instytucjach. Byliśmy wszędzie tam gdzie spotkać można Przyjaciół Biblioteki.

Był to wyjątkowy sposób promowania czytelnictwa. Nam, bibliotekarzom podobało się bardzo, mamy nadzieje, że Wam też. Otrzymaliśmy zastrzyk pozytywnej energii, którym zamierzamy dzielić się każdego dnia. Mamy nadzieje, że w podobnych okolicznościach spotkamy się już za rok. Póki co do zobaczenia w Bibliotece.

Przegapiliście to wyjątkowe wydarzenie? Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii z tego dnia. Życzymy dobrej zabawy podczas oglądania, podobnej do tej jaką mieliśmy my, rozdając róże!

Oprac. MZ