IV OŻAROWSKI / XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

Za nami kolejny tydzień czytania, tym razem pod ogólnopolskim hasłem Kampanii Cała Polska czyta dzieciom - „Czytanie łączy”.

W tym roku głośne czytanie połączyło kilka pokoleń ożarowskiej społeczności – dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów. Tradycyjnie czytali z nami przedstawiciele Rady Miejskiej, Straży Miejskiej, Ożarowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Fundacja Nasz Macierzysz oraz po raz pierwszy Ożarowski Klub Mam i Klub Pasjonatów z Józefowa. W największych imprezach, czyli w Inauguracji podczas Miasteczka Uśmiechu i na Półmetku na Dniach Ożarowa wspierali nas przedstawiciele władz Gminy – burmistrz Paweł Kanclerz i skarbnik Małgorzata Piotrowska.

Podczas - trochę wbrew nazwie - blisko dwutygodniowej akcji spotykaliśmy się w ożarowskich bibliotekach oraz w gościnnych progach: Centrum Inicjatyw Społecznych „Przy Parku”, przedszkoli – „Zameczek”, „Zameczek-Filia” i „Magiczny Ogród” oraz Szkoły Podstawowej w Duchnicach. Spotkaliśmy się też z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim, Szkoły Podstawowej w Święcicach i przedszkolakami z Bronisz. Poza ww imprezami zaprosiliśmy dzieci i dorosłych na spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel i na coroczną Noc Bibliotek. Ogółem w naszych działaniach udział wzięło 1110 dzieci – ubiegłoroczny rekord (779 osób) został więc pobity! Również jeśli chodzi o liczbę czytających dorosłych ten tydzień był wyjątkowy. W IV Ożarowskim Tygodniu Czytania z dziećmi spotkało się aż 59 osób dorosłych i 5 nastoletnich wolontariuszy Biblioteki. Razem przeczytaliśmy 84 teksty, co w przeliczeniu na czas dało ponad 72 godziny głośnego czytania! Na tegorocznych podziękowaniach znalazł się cytat słów Monteskiusza „Lubić czytanie – to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu, zamieniać na godziny radości”. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkań za spędzone wspólnie godziny radości, za zrozumienie dla idei i potrzeby głośnego czytania oraz za wszelką pomoc i okazaną życzliwość.

I zapraszamy do Bibliotek, tu czytamy cały rok :)

Przejdź do Galerii /Fot. DK "Uśmiech" i Ewa Krupa - Biblioteka/

Oprac. ES