OSTRY DYŻUR BIBLIOTECZNY - MIASTECZKO UŚMIECHU 2018

Na pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka i Dnia Mamy pn. "Miasteczko Uśmiechu" Biblioteka Publiczna była jak zwykle obecna.

Odwiedzającym nasze stoisko dzieciom i rodzicom zaproponowaliśmy "Ostry Dyżur Biblioteczny", czyli książki na receptę, a właściwie recepty na książki mogące pomóc w rozwiązaniu różnych ważnych problemów. Diagnozowaliśmy pacjentów w każdym wieku i doradzaliśmy co czytać na nudę, na brak przyjaciela, na brak pieska, na poprawę humoru, na problemy z rodzicami/dziećmi, a nawet na bolącą nogę. Elementem zalecanej terapii dla każdego były oczywiście regularne wizyty w Bibliotece. Oto filmowa relacja z wydarzenia przygotowana przez Telewizję Ożarów Mazowiecki.

Podczas pikniku ogłosiliśmy wyniki i rozdaliśmy nagrody w konkursie "Biblioteka moich marzeń", a następnie wraz z rodzicami, Radą Miejską i Strażą Miejską odczytaliśmy "Lokomotywę" Juliana Tuwima inaugurując tym samym IV Ożarowski, a XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod patronatem kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

Przejdź do Galerii /fot. Biblioteka i DK Uśmiech/

Oprac. ES