ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2018

Już po raz trzeci bibliotekarze, wolontariusze i czytelnicy skupieni wokół Biblioteki w Ożarowie stawili się wyposażeni w rowery i dobry nastrój na starcie Rajdu Odjazdowy Bibliotekarz. Towarzyszył on XVIII Rajdowi Rowerowemu im. Janusza Kusocińskiego na trasie Ołtarzew – Palmiry – Ołtarzew. Miłośnicy książek wyróżniali się w tłumie rowerzystów elementami ubrania w kolorze pomarańczy.

Pogoda pięknie dopisała i uczestnicy sprawnie pokonali 35-cio kilometrową trasę o niepowtarzalnych walorach przyrodniczych i historycznych. Obyło się bez większych kolizji i upadków, chociaż nawierzchnia zmieniała się od asfaltowej szosy poprzez leśną żwirówkę do bruku na Drodze Palmirskiej. Na mecie w Ołtarzewie na rowerzystów czekała gorąca grochówka, pamiątkowe medale oraz ufundowane przez sponsorów nagrody. Uczestnicy Rajdu Odjazdowy Bibliotekarz przyjemnie i aktywnie spędzili niedzielne przedpołudnie integrując się w gronie osób o podobnych pasjach.

Przejdź do Galerii /fot. Bogumiła Borkowska i Teresa Sakowska - Biblioteka/

Oprac. TS